Drodzy Rodzice!

Dnia 18.12.2017 r. (poniedziałek) o godz. 16.30 odbędzie się zebranie z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy również na Kiermasz Świąteczny.

Zachęcamy wszystkich do udziału

Świąteczny pokaz magii, psie zaprzęgi, występ kapeli góralskiej, gry, zabawy i wiele innych atrakcji czeka na dzieci w Miejskim Domu Kultury, gdzie odbędzie się pierwsza edycja imprezy świątecznej pod hasłem „Laponia Piekary”.

W dniu 1 grudnia przedstawiciele klas V-VII wraz z p. Izabelą Nowak - Mączko z oraz p. Izabelą Janda wzięli udział w „Śląskim Festiwalu Nauki”, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W ramach festiwalu uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. "Latający w przestworzach" oraz w wielu pokazach i wykładach.

sport-ruchomy-obrazek-0052

Nasza szkoła bierze udział w konkursie SKS ŁĄCZY POKOLENIA. Wchodźcie w link i lajkujcie nasz filmik!

LINK DO STRONY

Szkolny Klub Wolontariatu w Schronisku dla bezpańskich zwierząt "PsiTul mnie" w Zabrzu. 9 grudnia, w mroźny poranek, najdzielniejsi wolontariusze wybrali się do schroniska. Podczas spotkania z kierownikiem poznali funkcjonowanie schroniska oraz zasady opieki nad psiakami. Mieli również możliwość spaceru z podopiecznymi na czterech łapkach. Brawo! Spisaliście się na medal.

"GÓRA GROSZA" - wielka zbiórka monet! Jej celem jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną- domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
Szkolny Klub Wolontariatu zachęca do tegorocznej zbiórki, która trwa od 27.11.2017r. do 02.01.2018r.

Szkolny Klub Wolontariatu ,,Pomocna Dłoń" zaangażował się w akcję ,, Zostań Mikołajem" w ramach której, dzięki naszej zbiórce mogliśmy spełnić marzenie Klaudii - podopiecznej Specjalnego Ośrodka w Zgierzu. Klaudia marzyła o kuferku kosmetycznym, który zakupiliśmy i wysłaliśmy do dziewczynki. Teraz czekamy na relacje zwrotne. Wielkie podziękowania dla wszystkich wolontariuszy.