W naszym przedszkolu dbamy o wychowanie dzieci ku wartościom. Kształtujemy w nich tożsamość narodową i kulturową.
Uczymy je umiłowania Ojczyzny. Rozwijamy umiejętności i wiedzę niezbędną w szkole.
Przygotowując dzieci do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, rozwijając w nich zainteresowanie pięknem polskiej
tradycji, kultury i historii grupa "Krasnale" wzięła udział w miejskim konkursie plastycznym pt : Orzeł Biały- godło Polski.

Z wielką przyjemnością informujemy, iż Edytka Garus została LAUREATKĄ.

GRATULUJEMY!!!

"...Dawno, dawno temu, za górami, za lasami znajdowało się szczęśliwe królestwo, w którym mieszkały dwie siostry Księżniczki. Pierwsza z nich odkryła w sobie tajemne, niebezpieczne i mroźne moce, które na co dzień niestety bardzo utrudniały jej życie. Nie potrafiła nad nimi zapanować, zdecydowała się zatem opuścić swój rodzinny dom i zamieszkać w lodowym pałacu, daleko od swoich najbliższych..."

24.10 mieliśmy okazję zobaczyć niezwykłe przedstawienie. Ta muzyczna opowieść z pięknymi piosenkami skomponowanymi specjalnie z myślą o najmłodszych widzach, wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. To wzruszające, ale i zabawne widowisko, które - pomimo zimowej scenerii - wlało w serca młodego odbiorcy dużo ciepła i radości - było okazją do świetnej zabawy. Najlepszą oceną były spontaniczne  reakcje dzieci: to siedziały w wielkim skupieniu, to znów głośno się śmiały. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Miło nam poinformować, że nasza drużyna z przedszkola zajęła I MIEJSCE!!! Zwycięstwo wywalczyli: Filip Włoka z tatą Damianem, Zosia Koźmińska z tatą Krzysztofem, Szymon Konieczny z mamą Kasią, Nadia Przybyła z mamą Magdą.

Gratulujemy!

W turnieju brało udział 15 piekarskich przedszkoli. Każdy zawodnik musiał pokonać tor, w którym toczył piłkę slalomem, czołgał się, przechodził przez tunel lub hulahop, chodził jak rak z piłką, rzucał woreczki do kosza i wracał biegiem.

20 października  w  Dzielnicowym Domu Kultury odbył się miejski konkurs recytatorski dla przedszkolaków  pt. - "JESIENNE WIERSZYKI" .

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się przesłuchania. Nasze przedszkole reprezentowali :

Z grupy „Krasnale” – Edytka Garus, Marcin Lubosik;

Z grupy „Biedronki” – Mateusz Wójcik, Jakub Syma;

Z grupy „Pszczółki” – Nadia Przybyła, Maksymilian Turek, Zosia Powęzka.

Nasi przedstawiciele  z wrodzoną pewnością i wdziękiem artystycznym  zaprezentowali  się na scenie.

Wszystkim uczestnikom gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy na zajęcia "PIES - NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA", które odbędą się 20 października br. o godzinie 9:00.
Zajęcia przeprowadzi p. Magdalena Szyndlowska w towarzystwie wyszkolonego psa.
Podczas zajęć przedszkolaki dowiedzą się:
- czym jest schronisko
- kto mieszka w schronisku
- jak opiekować się psem
- jak czytać mowę ciała psa
- jak bronić się przed atakującym psem
- jak pies pomaga człowiekowi.

4 października nasze przedszkole gościło policjantów z Miejskiej Komendy Policji w Piekarach Śląskich. Policjanci zapoznali nas ze swoją ciężką pracą, która wiąże się z odpowiedzialnością i wieloma niebezpieczeństwami. Nasi goście pokazali nam, jakie przedmioty potrzebne są do ich codziennej pracy, a także przypomnieli najważniejsze zasady ruchu drogowego, które obowiązują zarówno kierowców, jak i pieszych.

"Od najmłodszego aż po starszaka
- wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka!"

20 września w naszym przedszkolu odbyło się wielkie wydarzenie.

Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach zespołowych.

Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo.

Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się