BIBLIOTEKA - dobre miejsce dla człowieka!!!

BIBLIOTEKARZ:  mgr Magdalena Samól

BIBLIOTEKA CZYNNA

8.00 - 14.00

W bibliotece organizowane są: tematyczne wystawy książek, lekcje biblioteczne, imprezy i konkursy  czytelnicze.

We wrześniu 2017 roku nasza szkoła otrzymała środki finansowe w ramach programu: NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA. Zakupiono nowości czytelnicze o różnej tematyce. Oprócz zakupu pozycji książkowych odbyła się również wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 7  w Piekarach Śląskich Dąbrówce Wielkiej. Celem wyjścia było zapoznanie uczniów klasy II z funkcjonowaniem biblioteki publicznej, poznanie różnic między biblioteką publiczną a biblioteką szkolną. Będą organizowane w klasach lekcje biblioteczne promujące czytelnictwo oraz zachęcające uczniów do wypożyczania nowości czytelniczych. Książki są na bieżąco wprowadzane do obiegu bibliotecznego. Zachęcamy do korzystania z biblioteki.