Prosimy o ubieranie dzieci na "cebulkę" - odpowiednio do pogody, ponieważ w miarę możliwości wychodzimy codziennie na spacer lub na plac zabaw.

Pamiętajmy, że dłuższą nieobecność dziecka w przedszkolu zgłaszamy telefonicznie.

Płatności za przedszkole prosimy dokonywać do 15-tego każdego miesiąca.

Chrońmy dzieci przed ołowiem i kadmem –

Profilaktyka jest najważniejsza

Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych we współpracy z Urzędem Miasta Piekary Śląskie w ubiegłym roku przeprowadził w Piekarach Śląskich badania narażenia 773 dzieci w wieku 4-6 lat na ołów i kadm. Badania wykazały, że 62% dzieci było nadmiernie narażonych na ołów, z tego powodu niezwykle ważne są działania prowadzące do maksymalnego ograniczenia wnikania trucizn środowiskowych do organizmów dzieci. Profilaktyka – to usuwanie trucizn środowiskowych z przestrzeni życia dziecka, higieniczny tryb życia, prawidłowe odżywianie i zachowania nie dopuszczające do narażenia. Istotną rolę w profilaktyce odgrywa kształtowanie właściwych zachowań dzieci – edukacja zdrowotna i ekologiczna dzieci oraz rodziców i nauczycieli. Trzeba chcieć i wiedzieć jak zapobiegać.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem edukacyjnym dotyczącym toksycznych metali oraz ich wpływu na zdrowie.
Zobacz, sprawdź czy wiesz i działaj świadomie!

Poniżej dostępne są pliki do pobrania oraz linki do stron internetowych.

1. Elektroniczny pakiet edukacyjny „Jak chronić dzieci przed ołowiem i kadmem?”

2. E-szkolenie „Jak chronić dzieci przed ołowiem i kadmem”, dostępne po rejestracji na platformie e-learningowej IETU pod adresem http://pe.ietu.katowice.pl

3. Informacja o projekcie.

Uczestniczymy w Programie

"Cała Polska czyta dzieciom", dlatego

CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE.

CODZIENNIE!

• Czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu.
  • Czytanie kilkulatkowi rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga mu zrozumieć siebie i innych.
  • Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomoże mu pokonać wiele problemów wieku dorastania.
  • Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swego dziecka, oprócz okazywania mu miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.

Jim Treleose „Podręcznik głośnego czytania”