Pierwsze dni po wakacjach

Piękne, słoneczne wakacje już za nami. Wróciliśmy do przedszkola wypoczęci, opaleni i z wielkim zapałem do pracy i zabawy. Nie zapomnieliśmy o naszych koleżankach i kolegach z grupy. Poznaliśmy również nową koleżankę Amelkę.
 
 
 
Cała Polska czyta dzieciom
 
Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie. Codziennie - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też nasze przedszkole, popierając ogólnopolską akcję "Cała Polska czyta dzieciom" zapoczątkowało serię spotkań "Rodzice czytają".
 
7 września przyszła do nas Pani Kasia, mamusia Szymonka. W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", przeczytała nam opowiadanie z Przygód Krasnala Hałabały. Bardzo dziękujemy Pani Kasi!
 
 
J. Hockub "Płynie jesień"
Wrześniowym polem
płynie jesień.
Rude ma włosy i rudą
suknię.
W warkoczach wpięte
pierzaste astry, a w rękach
– kłosy i słodką gruszkę.
Idzie i pachnie
powidłami,
z twarzą rumianą jak
reneta.
Wśród mgieł porannych
i szumu liści
już na październik
w sadzie czeka.
A w listopadzie
z niebem płacze,
stojąc samotnie w jakimś oknie.
Westchnieniem żegna
zeschnięte liście,
jej rudy warkocz
we łzach moknie.
 
 
 
Wycieczka do planetarium
Dnia 28 września pojechaliśmy na wycieczkę do Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Chorzowie. Szybko dotarliśmy na miejsce, gdzie razem z Mikołajem Kopernikiem wyruszyliśmy w kosmos. Po drodze zwiedzaliśmy planety: Mars, Jowisz, Saturn, a także widzieliśmy deszcz meteorytów. Podziwialiśmy gwieździste niebo i szukaliśmy ułożonej z gwiazd "Wielkiej Niedźwiedzicy". Po długiej i ciekawej wędrówce wróciliśmy z powrotem na Ziemię do naszego przedszkola. :)
 
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego, witamy serdecznie chłopaka każdego. Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń, innych przyjemności już nawet nie zliczę!
 
 
 
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” we wrześniu odwiedziła naszą grupę mama Szymonka. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii "Z przygód krasnala Hałabały" - Krzemieniecka Lucyna.