Ostatnie promyki słońca.

Dużymi krokami zbliża się do nas prawdziwa, chłodna jesień. Łapiemy ostatnie promyki słońca.

Dzień drzewa.

10.10 obchodziliśmy dzień drzewa. Grupa Karasnalków na materiale przyrodniczym wzbogaciła swoją wiedzę o budowę drzewa. Powtórzyliśmy wiadomości o wzroście drzewa. Powtórzyliśmy również nazwy najbardziej znanych drzew oraz oglądaliśmy ich owoce. Dzieci zrobiły  grupowo ogromne drzewo, w którym zamieszkala sowa.

Zgadnij co to?

Krasnale omawiały wszystkie zmysły - wzrok, węch, słuch, dotyk, smak. Zagadki dotykowe pomogły nam rozwinąć zmysł dotyku. Wszyscy świetnie sobie poradzili z zadaniem odgadnięcia jaki to owoc lub warzywo.

Ćwiczyliśmy również zmysł wzroku. Segregowalismy owoce i warzywa ćwicząc przy tym motorykę małą.

Święto Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości odbyły się w przedszkolu 10.11.  W tym dniu odśpiewaliśmy hymn Polski oraz zrobiliśmy pracę plastyczną związaną ze obchodzonym świętem. Powtórzyliśmy podstawowe wiadomości o Polsce - jak wygląda flaga, godło, jakie miasto jest stolicą Polski, jak nazywa się prezydent. Poszerzyliśmy wiadomości na temat sąsiadów Polski oraz wyjaśniliśmy dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości.

Dawniej i dziś.

Nawiązując do tematu "Na starej fotografii" udaliśmy się do Izby Regionalnej, która znajduje się na terenie placówki. Omówiliśmy rzeczy codziennego użytku, które tam znaleźliśmy. Dzieci wypowiedziały się na temat życia dawniej i dzisiaj; które jest łatwiejsze.

Zabawa z kolorami.

Kolory podstawowe i pochodne każde dziecko powinien znać. Krasnale również je znają. Wspólnie pojawiliśmy się kolorami na kartce. Użyliśmy barw podstawowych by stworzyć barwy pochodne. Była wspaniała zabawa.