2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nasze przedszkole także postanowiło uczcić barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, w poszczególnych grupach wiekowych zorganizowano skromne obchody tego święta w przedszkolu. Przedszkolaki w czasie zajęć miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować.

Lubimy zabawy na świeżym powietrzu ;)

Dzieci poznały wiadomości: skąd się bierze mleko, jakie są jego zalety oraz co można z niego zrobić .

"Lot balonem"

Podróż balonem. Ludzie od dawna marzyli o tym, aby wznieść się w górę i oderwać od ziemi. Jedną z takich możliwości jest lot balonem. Dlaczego balon leci? - dowiedzieli się mali badacze

Zabawy matematyczne

Łąka wiosną
W tym tygodniu celem głównym zajęć w grupie było poznanie nazw i wyglądu zwierząt mieszkających na łące. Przedszkolaki pięknie dzielą na sylaby i współpracują w grupie. wykonaliśmy biedronkę na łące. Ćwiczyliśmy również sprawność ruchową, koordynację oraz spostrzegawczość .Dodatkowo korzystając ze słonecznej pogody bawiliśmy się w ogrodzie przedszkolnym

Malujemy kubki dla naszych Kochanych mam.

Poznajemy różne zawody

Wszystkiego Najlepszego Kochani Rodzice !

Tematem tego tygodnia było Święto Mamy i Taty. Czas wypełniały  nam rozmowy o ro­dzinie. Dzieci zrobiły prezenty i zapoznały się z inscenizacją Robot dla mamy i Pobawmy się w In­dian. Nauczyły się, w jaki sposób okazywać najbliższym miłość i szacunek, przypomnieli sobie, jak nazywają się poszczególni członkowie rodziny.