,,Uśmiech dziecka największym skarbem...”
Staramy się, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu był dla dzieci ciekawy. Jednakże co roku to właśnie 1 czerwca jest nadzwyczajnie ważny. Z okazji Dnia Dziecka dzieci czują się wyjątkowo, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość. Nie inaczej było w naszym przedszkolu. Od samego rana na dzieci czekało wiele atrakcji.

Zwierzęta z dżungli
W minionym tygodniu dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę na temat zwierząt żyjących na sawannie i w dżungli. Dzieci rozpoznawały i nazywały wszystkie zwierzęta. Przy pomocy lupy dopasowywały sierść, skórę lub futro do danego zwierzęcia. Układały rytmy, tworzyły prace plastyczne i uczestniczyły w wielu zabaw ruchowych. Wszystkie podjęte aktywności wzbogaciły wiedzę przyrodniczą przedszkolaków oraz były okazją do wspaniałej zabawy.

Miło Nam poinformować, iż Paulinka została Laureatką w konkursie wokalnym pt." Razem możemy wszystko" organizowanego przez dzielnicowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich. Gratulacje!!!

Okres największego rozwoju intelektualnego, społecznego i emocjonalnego to wiek od 3 do 6 lat. W tym czasie najbardziej intensywnie rozwijają się u dzieci procesy poznawcze takie jak: pamięć, uwaga, myślenie. W trosce o optymalny rozwój tych funkcji , w naszym przedszkolu chcemy wykorzystywać najnowocześniejsze osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji, a mianowicie tablicę interaktywną.

22 czerwca krasnale wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w naszym mieście.  Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków do akcji po metalowej rurze. Przekonały się jak cenna jest każda minuta, sprawność i szybkie działanie.Z dużym zainteresowaniem nasi wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru. Z ogromnym entuzjazmem dzieci obserwowały wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczonym do akcji na dużych wysokościach. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Strażacy przypomnieli w jakich okolicznościach można wezwać straż pożarną , a dzieci utrwaliły numer alarmowy – 998.   Z wycieczki przedszkolaki wróciły pełne niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

W ostatnim tygodniu  rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na wakacjach, o miejscach do których dzieci chciałyby się udać wraz z rodzicami. Marzenia są po to, aby je spełniać....

Życzymy bezpiecznych i szczęśliwych wakacji :)