Październik  powitał nas piękną słoneczną pogodą, postanowiliśmy zatem wybrać się na jesienny spacer w poszukiwaniu skarbów jesiennych.

Chcieliśmy zabrać je do przedszkola i upiększyć nasz kącik przyrodniczy.
 Korzystamy z uroków jesieni i cieszymy się ze spacerów oraz  zabaw w ogrodzie!

 

Jesień w pełni! Urządziliśmy w naszej sali konkurs recytatorski pt : "Jesienne wierszyki". Jest to zarazem pierwszy etap konkursu, bowiem zwycięzcy reprezentować będą naszą placówkę na konkursie miejskim, który odbędzie się w Dzielnicowym Domu Kultury.

Celem konkursu jest rozwijanie w dzieciach wrażliwości na żywe słowo, uwrażliwienie na werbalny sposób wyrażania swoich emocji i potrzeb, zwracanie uwagi na poprawność wymowy. W konkursie wzięło udział bardzo wielu spośród nas!!!

Wystąpili : Milenka Świerc, Karolinka Szczogiel, Jakub Sówka, Emilka Skórka, Hania Bekus, Janek Jałoszewski, Hania Kwiatkowska, Bartosz Romanek, Marcin Lubosik, Edytka Garus.

W jury zasiedli : pani Elżbieta Godula – kierownik świetlicy szkolnej, pani Tatiana Mierczyk – bibliotekarz, pani  Iwona Wojniłowicz – wychowawca grupy „Słoneczka”.

Po długich obradach jury ogłosiło werdykt : reprezentantami naszej grupy na konkursie miejskim zostali Edytka Garus i Marcin Lubosik!!!

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich Rodziców, którzy aktywnie włączyli się do akcji i z zaangażowaniem przygotowali swoje pociechy – SERDECZNIE DZIĘKUJEMY! 

 

 

 
Jesień to bogactwo warzyw i owoców - a z nimi kolorów, zapachów, smaków.

 Zgromadziliśmy "materiał" w sali i przystąpiliśmy do pracy : zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy na temat rodzajów  owoców, ich smaków, kolorów, zapachów; wiemy, że można zjadać na surowo, ugotowane, lub upieczone; wspomnieliśmy o przetworach, przygotowaliśmy mus owocowy oraz kompot z gruszek… 

 

 

 Jesień króluje za oknem i w naszej sali. Zgromadziliśmy skarby jesieni zebrane w parku, lesie, w polu i wykorzystujemy je w czasie zajęć : segregujemy, dzielimy na zbiory, przeliczamy, wyróżniamy część wspólną... Materiał przyrodniczy służy nam również do zajęć plastycznych : wykonaliśmy ziemniaczane stempelki, kolaż z liści , kasztanowe ludziki...

Jesienne zajęcia dostarczają nam wiele zabawy i poszerzają nasze wiadomości!