5.10.2014 r. Dzień Marchewki
Wszyscy ubrani byliśmy na pomarańczowo. Sala również ustrojona była w marchewki. Przez cały tydzień uczyliśmy się o warzywach i pożytku z ich jedzenia.
W tym dniu bawiliśmy się w marchewkowe zabawy, tańczyliśmy, robiliśmy
marchewkowe prace. Jedliśmy również przyniesione przez nas marchewki. Dzień ten był wyjątkowy bo był: zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w październiku odwiedziła nas mamusia Mateuszka Sz. Postanowiła przeczytać dzieciom bajkę o ,,Kubusiu Puchatku”. Najsłynniejszy miś świata, amator miodku, mieszkający w Stumilowym Lesie jest doskonale znany i kochany przez dzieci.

Odwiedziliśmy BIBLIOTEKĘ MIEJSKĄ

W czwartek 13 października  odwiedziliśmy magiczne miejsce- bibliotekę. Dzieci zapoznały się ze zgromadzonymi zbiorami, szczególnie regałem z książkami dla dzieci oraz poznały reguły zachowania się w bibliotece. Spotkanie nie mogło obyć się bez głośnego czytania, Przedszkolaki grzecznie usiadły na przygotowanych dla nich kocach. Bardzo podobało się dzieciom opowiadania o krasnalach. Podczas pożegnania obiecały, że teraz częściej będą odwiedzać bibliotekę.

"Zbieramy grzyby"

Z wielkim koszem
idzie jesień po lesie.
Co w tym koszu
Pani Jesień nam niesie?

Muchomora
ominiemy z daleka.
Niech muchomor
na złe muchy tu czeka.

Pozbieramy dziś

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zorganizował konkurs plastyczny dla przedszkolaków ”Jesień w kolorze”. Nasza Nadia została laureatką ;) Gratulacje!!!

~ Sowa ~

Na południe od Rogowa
Mieszka w leśnej dziupli sowa,
Która całą noc, do rana,
Tkwi nad książką, zaczytana.
Nie podoba się to sroce:
"Pani czyta całe noce,
Zamiast się pokrzepić drzemką,
Pani czyta wciąż po ciemku.
Czyta się, gdy światło świeci,
To zły przykład jest dla dzieci!"

Ale sowa, mądry ptak,
Odpowiada na to tak:
"U-hu, u-hu, u-hu,
Nie brzęcz mi przy uchu,
Jestem sowa płowa,
Sowa mądra głowa,
Badam dzieje pól i łąk,
Jeszcze mam czterdzieści ksiąg".