Stała pod śniegiem panna zielona
Nikt prócz zająca nie kochał jej
Nadeszły święta i przyszła do nas
Pachnący gościu, prosimy wejdź!
 
Choinko piękna jak las,
Choinko zostań wśród nas!
Choinko piękna jak las,
Choinko zostań wśród nas!
 
Jak długo zechcesz, z nami pozostań,
niech pachnie tobą domowy kąt.
 
Wieszając jabłka na twych gałązkach
życzymy wszystkim Wesołych Świąt.
 
Choinko piękna jak las,
Choinko zostań wśród nas!
Choinko piękna jak las,
Choinko zostań wśród nas!
 

Serdecznie dziękujemy Mamusi Szymonka, Kubusia, Zosi K., Nadii, Laury, Martynki L., za ozdoby świąteczne!

Święty Mikołaj 
 
W mroźną noc grudniową
Wśród śnieżnej zamieci
Para reniferów
Z nieba do nas leci
 
Ciągną piękne sanie
W złocistym zaprzęgu
A w saniach Mikołaj
I worek prezentów
 
Święty Mikołaju 
Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy
 
Przyjdź do nas w gościnę
Szczerze zapraszamy
Wierszyk Ci powiemy
Piosenkę zaśpiewamy
 
A Ty daj prezenty
Rózgi odrzuć w kąt
I życz wszystkim dzieciom
Kolorowych Świąt.
 
 
"Odwiedził nas św. Mikołaj"
 
Święty Mikołaju
Na Ciebie czekamy
Przez okno zmarznięte
Ciągle wyglądamy
 
We wtorek 6 grudnia wszystkie dzieci w przedszkolu z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka św. Mikołaja. Mimo braku białego puchu, jak co roku św. Mikołaj przybył do dzieci w asyście swoich pomocników Śnieżynek. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które przygotowały specjalnie dla Niego. Krasnale zaprezentowały swoje umiejętności wokalne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i prosił, aby były grzeczne przez cały rok.
 
 
W dniu 21.12 odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie wigilijne. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Agatka zagrała nam pięknie na skrzypcach. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas – Boże Narodzenie. Wspaniałym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie świątecznych życzeń. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.