"Pamiętamy o Tych co odeszli".

Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy.  Najpierw udaliśmy się do sklepu, a później na cmentarz.
Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu

 

"Hula, psoci, hałasuje- to jesienny wiatr figluje"...

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym.
Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka.
I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.
Wykorzystaliśmy jesienną pogodę do poznania wiatru : jego działania, siły, wpływu na życie człowieka...
Do doświadczenia potrzebne nam były: baloniki, piórka, wiatraczki... Obserwowaliśmy zachowanie tych przedmiotów, porównywaliśmy, określaliśmy kierunek wiatru. 
Zdajemy sobie sprawę, że siła wiatru może być również niszcząca. 
 
 
 
Za nami pierwszy etap pracy z książką. Za wytrwałą i owocną pracę otrzymaliśmy dyplomy. To zachęta do dalszych działań. 
 
 
 
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, ustanowił dzień 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka.  

To doskonała okazja do rozmowy o prawach dziecka, ale także o jego potrzebach i problemach.
Przypomnieliśmy sobie również nasz grupowy regulamin.

 

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. „Przybyły”ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy.Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

 

Podróże w kosmos, wycieczki do gwiazd, piękne przygody, podbój planet, edukacja, bujanie w obłokach, bliskie spotkanie ze wszechświatem, kosmiczna przygoda -  niezapomniane i pozytywne wrażenia dla przedszkolaków. To wszystko miało miejsce w mobilnym planetarium Orbitrek.

 

"Andrzejki” to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono po koniec listopada. Miały one dać odpowiedź na pytanie, co kogo czeka w przyszłości. W wigilię św. Andrzeja prześcigano się więc w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycja wróżb przetrwała do dzisiaj. Obecnie „Andrzejki” są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. W tym wyjątkowym dniu do naszego przedszkola przybyła wróżka, która swoją magią napełniła naszą salę.