"Pamiętamy o Tych co odeszli".

Wizyta w tak ważnym miejscu niesie za sobą tradycję zapalenia zniczy.  Najpierw udaliśmy się do sklepu, a później na cmentarz.
Dzieci doskonale wiedziały jak należy się zachować w tym szczególnym miejscu

 

"Hula, psoci, hałasuje- to jesienny wiatr figluje"...

Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym.
Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka.
I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki a wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.
Wykorzystaliśmy jesienną pogodę do poznania wiatru : jego działania, siły, wpływu na życie człowieka...
Do doświadczenia potrzebne nam były: baloniki, piórka, wiatraczki... Obserwowaliśmy zachowanie tych przedmiotów, porównywaliśmy, określaliśmy kierunek wiatru. 
Zdajemy sobie sprawę, że siła wiatru może być również niszcząca. 
 
 
 
Za nami pierwszy etap pracy z książką. Za wytrwałą i owocną pracę otrzymaliśmy dyplomy. To zachęta do dalszych działań.