Przy­go­to­wu­jąc się do wizyty Miko­łaja w przed­szkolu. Dzieci  wyko­nały pracę pla­styczną.

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”
7 grudnia to dzień, który nasze przedszkolaki zapamiętają na długo. A to za sprawą gościa, który  ukradkiem pojawiając się w naszym przedszkolu nieco wcześniej wywołał uśmiechy na twarzach wszystkich dzieci. Mowa oczywiście o Świętym Mikołaju.
Pan balwan

Jeszcze dzisiaj bohaterem naszych zajęć będzie bałwanek.
Za oknem nie ma jeszcze śniegu, żeby móc pójść i ulepić prawdziwego bałwana,
ale po dzisiejszych zajęciach będziemy na pewno wzorowo przygotowani do wykonania tego zadania jak tylko śnieg spadnie z nieba!

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
W ostatnich dniach wszyscy mają pełne ręce roboty. My również, wraz z dziećmi w przedszkolu zajmujemy się przygotowaniami do Świat Bożego Narodzenia. Dzieci utrwalają znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, realizują zadania z Kalendarza Adwentowego,wykonują kolejne ozdoby świąteczne, przygotowują życzenia dla najbliższych.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dzieci wykonały wspólnie  choinkę.

W naszej odbył się cykl zajęć związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. W oczekiwaniu na święta dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane ze świętami. Przedszkolaki ubrały wspólnie choinkę, udekorowały salę własnoręcznie wykonanymi ozdobami: bombki, gwiazdeczki.
Zakończeniem przygotowań do Bożego Narodzenia było wspólne kolędowanie przy żłóbku z Jezuskiem i zwierzątkami. „A gdy zabłyśnie gwiazdka w błękitnej dalekości, będziemy ze sobą dzielić opłatek, chleb miłości”.