Powszechnie wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. 
Nasze zabawy z fizyką rozpoczęliśmy od doświadczeń ze świeczką. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania; co powstanie podczas spalania świeczki, czego potrzebuje świeca, aby mogła płonąć, dlaczego woda zniknęła.
Zabawy badawcze dostarczyły wielu emocji, a zarazem stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka.

 

 

Nauka czytania w przedszkolu odbywa się w formie zabawy.

Dziecko czuje potrzebę odczytywania informacji poprzez rozszyfrowywanie odpowiednich znaków zapisu, za pomocą których został zakodowany, by kolejno zestawiając je z innymi, oceniać i porządkować, a następnie wykorzystywać we własnym działaniu. W ten sposób postrzega umiejętność czytania jako pierwszy, samodzielny krok w uniezależnieniu się od dorosłych.
Dzieci w grupie uczą się szybciej i efektywniej.

 
 
 
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 
W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Tym razem przedszkolacy zabrali gości w niezapomnianą podróż  do lat młodzieńczych.
Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków  na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.
 
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. Bez Waszego wsparcia i zaangażowania nie udałoby się zorganizować tak wspaniałej uroczystości! Za upieczenie ciasta dziękujemy pani Grzemba, pani Jałoszewskiej, pani Painta , pani Romanek, pani K. Skórka. Za kawę i herbatę dziękujemy : państwu  Kwiatkowskim. Za soki: państwu Garus. Za słodycze na stół: państwu Painta oraz państwu Jałoszewskiem.
Za pomoc w czasie uroczystości : pani Garus, pani Greń, pani Hetmańskiej, pani Jałoszewskiej, pani Kwiatkowskiej, pani Lubosik, pani Romanek.
 

Nigdy nie mów ludziom, co mają robić,
a zaskoczą cię pomysłowością.

George S. Patton

 

"W karnawale czas na bale!"

Z wielką niecierpliwością czekamy na bal, a wstępem do niego było wykonanie weneckich masek!
Ach żeby nasz bal był równie udany jak w Wenecji!!
 

 

Ach cóż to był za bal!!!
I w końcu doczekaliśmy się- Bal Karnawałowy!
Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.
Tańcom i zabawom nie było końca, a na wszystkich tancerzy w sali czekał słodki poczęstunek!
 
 
 
Przed feriami odwiedziły nas panie z Poradnii Pedagogiczno-Psychologicznej i przygotowały dla nas zajęcie. Dowiedzieliśmy się jak reagować w trudnych, stresujących sytuacjach, a na koniec nasza sala zamieniła się w Komnatę Złości gdzie mogliśmy rozładować nasze emocje! 
Każdy miewa trudne chwile, jednak musimy pamiętać, aby nie czynić innym przykrości!
 
 

Już po raz drugi wychowankowie piekarskich przedszkoli spotkali się wokół betlejemskiego żłóbka, by wspólnie przedłużyć magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie z najmłodszymi odbyło się w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Brzozowicach-Kamieniu.
Wydarzenie ma na celu podtrzymanie i krzewienie pięknej tradycji bożonarodzeniowej, jaką jest wspólne kolędowanie oraz integracja przedszkoli mieszczących się w Piekarach Śląskich.                       
Nasze przedszkole reprezentowała Edytka Garus oraz Emilka Skórka, które wspólnie zaśpiewały kolędę : "Przybieżeli do Betlejem pasterze".
W programie przewidziano również występ dziecięco – młodzieżowego zespołu “Piekarzanki”.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj. Organizację bardzo mocno wspierał radny z Obywatelskiego Klubu Radnych Łukasz Ściebiorowski,  również obecny na uroczystości.
Na zakończenie kolędowania Pani Prezydent wręczyła dzieciom upominki.