ŚWIĘTO MARCHEWKI

Kolor pomarańczowy zagościł w naszej sali - a to za sprawą marchewki!

Przez cały tydzień uczyliśmy się o zdrowym odżywianiu. Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego-sokowirówką. Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny marchewki, słuchowisko "Królewna marchewka", ucieraliśmy marchewkę na tarce, przygotowaliśmy  także sok marchewkowy.  Igor poczęstował nas ciastem marchewkowym, ktore upiekł razem z mamusią. Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.

Nasze przedszkole przystąpiło do programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. To jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych : poznaliśmy różne warzywa i owoce wykorzystując zmysł wzroku, dotyku, powonienia, smaku; wykonaliśmy jabłka z surowców wtórnych,  pieczątki z ziemniaka, układaliśmy rozsypanki obrazkowe. Samodzielnie przygotowaliśmy owocowe szaszłyki, po czym nastąpiła upragniona konsumpcja. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: min. jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Dzielnicowy Dom Kultury w Dąbrówce Wielkiej zorganizował konkurs plastyczny dla przedszkolaków pn.”Jesień w kolorze”. Głównym celem konkursu było rozbudzanie wrażliwości artystycznej dzieci, pobudzanie do tworzenia samodzielnych i oryginalnych prac, rozwijanie zdolności plastycznych oraz wyobraźni twórczej. Z naszej grupy do udziału w konkursie zaangażował się Igor Franki oraz Emilka Skórka, którzy wykonali przepiękne jesienne prace. Oceniając prace, jury kierowało się głównie indywidualnym wkładem pracy dziecka, techniką wykonania, doborem materiałów, pomysłowością. Spośród prac, które wpłynęły na konkurs zostali wyłonieni laureaci. Z ogromną przyjemnością informujemy, iż Emilka Skórka zdobyła 1 miejsce! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbył się Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków pt - "JESIENNE WIERSZYKI". Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się przesłuchania w czterech kategoriach wiekowych. Dzieci z dużym zaangażowaniem oraz talentem aktorskim zaprezentowały się na scenie. Naszą  grupę reprezentowali: Julka Painta, Emilka Skórka oraz Jakub Sówka. Jury konkursu po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło laureatów. Bardzo nam miło ogłosić, iż Jakub Sówka zdobył 1 miejsce w kategorii dzieci 4- letnich! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, cieszymy się razem z Wami z Waszych sukcesów!

Jesień zagościła u nas na dobre. Bardzo lubimy jej kolory, szelest liści. Pewnego pięknego poranka odwiedziły nas instruktorki z Dzielnicowego Domu Kultury i zaproponowały nam szereg jesiennych zabaw dydaktycznych. Najpierw posłuchaliśmy opowiadania, a następnie wykonaliśmy pracę plastyczną. Największą jednak radość sprawiało nam mieszanie barw i uzyskiwanie z nich kolorów pochodnych. To był naprawdę barwny dzień!