Nasza akcja : Rodzice czytają.... trwa nadal.
W lutym odwiedziła nas mamusia Marcinka - pani Grażyna Lubisik. Pani Grażyna przyniosła ze sobą książeczkę,  którą uwielbia jej synuś.  Szybko okazało się, że i na pozostałych dzieciach zrobiła ona ogromne wrażenie i z uwagą słuchały przygód milusińskich piesków. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Po zakończonej lekturze nasz gość zaproponował dzieciom zabawy muzyczno-ruchowe. Pani Grażynka jest nauczycielem przedszkola i  wspaniałe odnalazła się również w naszej grupie. Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe spotkanie i czas poświęcony dzieciakom!

Nasze przedszkole przystąpiło do projektu: "Dzieciństwo bez próchnicy".
Działania Edukacyjne realizowane są w przedszkolu w formie zajęć dydaktycznych, które są połączone z praktycznym myciem zębów. Do współpracy zapraszamy również Rodziców,  gdyż projekt realizowany jest dwutorowo. Każdego Rodzica  wyposażamy w książeczkę informacyjną wraz z kalendarzem wizyt u stomatologa od 1 do 6 roku życia oraz wskazówkami jak realizować cele i założenia projektu. Każdy przedszkolak otrzymuje zestaw pasta+szczoteczka, który zabiera do domu aby kontynuować projekt wraz z rodzicami. Zachęcamy  Rodziców do pełnego zaangażowania się w realizację projektu - wszystko z myślą o najukochańszych dzieciach.

Piekarskie Kolędowanie Przedszkolaków

"Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem" czy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" - między innymi takie kolędy śpiewały w środę 1 lutego dzieci w czasie I Piekarskiego Kolędowania Przedszkolaków, które odbyło się kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Brzozowicach-Kamieniu. Nasze przedszkole reprezentowała Edytka Garus z grupy "Misie", która pięknie zaśpiewała kolędę "Anioł pasterzom mówił". Spotkanie kolędowe uświetniła swoim występem również mama Edytki-Pani Irmina Barczewska-Garus. Serdecznie dziękujemy artystkom za wkład pracy i cieszymy się, że tak wspaniale zaprezentowały naszą placówkę!
W spotkaniu uczestniczyła Pani Prezydent Sława Umińska. Organizację spotkania bardzo mocno wspierał radny Obywatelskiego Klubu Radnych Łukasz Ściebiorowski - To piękna inicjatywa, w czasie której dzieci pięknie zaśpiewały kolędy. Jestem pewien, że za rok znów spotkamy się już na drugiej edycji Piekarskiego Kolędowania Przedszkolaków - podkreślił Łukasz Ściebiorowski. Koncert, który trwał godzinę, przyciągnął sporo osób. Po koncercie mali artyści otrzymali drobne upominki, a w Domu Parafialnym czekała na nich herbata i coś słodkiego.

Dbamy o nasze ptaszki

Zimowa pora to okres trudny dla wszystkich stworzeń. My nie zapominamy o naszych przyjaciołach za oknem i troszczymy się o nich jak potrafimy. Tę tematykę przybliżyły nam instruktorki z Dzielnicowego Domu Kultury, które odwiedziły nas w przedszkolu. Najpierw były zagadki, krótkie wierszyki, a następnie wykonaliśmy pracę plastyczną. Dziękujemy serdecznie za pouczające zajęcia!

Z książką za pan brat

Bardzo lubimy słuchać bajek i opowiadań. Niedawno odwiedziła nas pani bibliotekarka, przeczytała nam krótką historyjkę o zwierzętach, a później zajęliśmy się omawianiem postępowania bohaterów. To był bardzo przyjemny dzień!

"Jestem mała Walentynka,

Lubię Tomka, Krzysia, Mirka

Nic nie robię całe dnie, bo całować

Tylko chcę.

Kochaj mamę, kochaj tatę,

Brata, siostrę też.

Nawet gdy cię bierze złość

To pamiętaj, że miłości nigdy dość."

Dzień 14.02 był dla nas dniem wyjątkowym: wokół dominował kolor czerwony, a  salę ozdabiały serduszka. Najpierw rozmawialiśmy  o miłości, o tym, kto jest nam bliski, jak postępujemy wobec tych, których kochamy. Potem były zabawy przy muzyce – „Taniec na gazecie”, „Odszukaj druga połówkę”, „Mam serduszko”, „Walentynkowy taniec z balonami”, itp. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku -za który serdecznie dziękujemy naszym kochanym rodzicom - oraz niespodzianek!
Zdjęcia dla dzieci wykonała pani Teresa Greń - której składamy ogromne podziękowania!

Drugi semestr rozpoczęliśmy bardzo pracowicie. Wykonywaliśmy wiele prac plastycznych - ale najpierw sami musieliśmy "wyprodukować " materiał plastyczny. Przygotowaliśmy farbę z pianki do golenia, a następnie stworzyliśmy obraz 3D. Było wiele ćwiczeń rozwijających logiczne myślenie oraz zabawy parateatralne, ale były też i przyjemności: m.in pani dyrektor obdarowała nas nowymi zabawkami. Oczywiście były też imprezy: BAL oraz Tłusty Czwartek!

Dziękujemy Pani M. Skórka oraz Pani M. Grzemba za pyszne pączki!