"Woda do picia, woda do mycia, bez wody nie ma życia. "

Na początku wiosny zgłębiać będziemy tajniki wody. To woda powoduje, że wszystko budzi się do życia. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem obserwowały oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty, które pozwoliły  na poznanie stanów skupienia wody i ich właściwości. Mali badacze sprawdzali, w którym naczyniu jest najwięcej wody, a w którym najmniej, badali reakcję "łączenia" wody z oliwą; samodzielnie skonstruowali oczyszczalnię.

Najwięcej uciechy jednak dostarczył eksperyment: Wybuchający wulkan. Powstała piana jaką zaobserwowaliśmy  to bąble napełnione dwutlenkiem węgla, który powstał z reakcji octu (kwasu) z sodą oczyszczaną (zasada). Zabawy z wodą bardzo podobały się wszystkim małym odkrywcom.

Dzień Kobiet i Dziewczynek przebiegł w naszym przedszkolu bardzo wesoło. Uczestniczyliśmy w ulubionych zabawach. Dziewczynki wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych, rozwiązywały zagadki, śpiewały. Chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek słodki poczęstunek. Każda dziewczynka otrzymała odznaczenie „Super dziewczyna” oraz upominek zakupiony przez członków Rady Rodziców. Dodatkowo niektórzy nasi panowie indywidualnie przygotowali niespodzianki dla koleżanek - dziękujemy Igorowi, Adasiowi, Jankowi i Karolowi! Wszystkie dziewczynki były bardzo zadowolone, doceniły starania mocnymi uściskami!

Myszy w fortepianie, wiewiórki w surducie, trzy chomiki w dzbanie, a pytony w bucie… Kto mógłby w takim domu wytrzymać?! Tylko doktor Dolittle, który bardzo kochał zwierzęta i jako jedyny człowiek rozumiał ich mowę. Na wiadomość o epidemii wśród afrykańskich małp wyruszył na Czarny Ląd, aby je ratować.

Dnia 10.03 udaliśmy się do Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich na przedstawienie: "Doktor Dolittle i jego zwierzęta". Widzowie bardzo żywo reagowali na to, co działo się na scenie: wznosiły się okrzyki strachu, śmiechu, mali widzowie próbowali dotknąć elementy dekoracji czy postaci. Przesłanie sztuki było dla nas oczywiste: warto pomagać innym, poznawać nowych przyjaciół, zwiedzać świat. Publiczność doceniła grę aktorską i okazała swój zachwyt głośnymi oklaskami.

Marzec to doskonała okazja, aby zapoznać się z nowalijkami i wykorzystać je w kuchni: najlepiej w czasie śniadania - bo przecież: Śniadanie Daje Moc! Akcja ma na celu zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, a także przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Panie kucharki przygotowały dla nas tzw.: "szwedzki stół" - dzięki któremu mogliśmy samodzielnie przygotowywać smaczne kanapki. Była to dla nas niesamowita frajda. Poczuliśmy się niczym Master Chef w kuchni. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączony był z przypomnieniem wszystkim ważnej roli śniadania. Akcja dała dzieciom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania.

W zdrowym ciele - zdrowy duch

Jak być zdrowym? Prosta sprawa
Ruch to zdrowia jest podstawa 
Więc od dzisiaj przyjaciele
Zdrowy duch w zdrowym ciele.

Jak być zdrowym? Powiem szczerze
Trzeba jeździć na rowerze
W piłkę kopać z kolegami
I na basen pójść czasami.

Zaprzyjaźnić się z rolkami
Zimą narty będą z nami
Wiosną hulajnogą śmigać
No a latem łódką pływać

Oto moja rada taka
Dla każdego przedszkolaka
Dużo ruszaj się kolego
I uśmiechnij się do tego!