Czcionka

Maj - miesiącem książki

Książka dla każdego dziecka już od najmłodszych lat jest nieodłącznym elementem wspomagającym jego rozwój. Dzieci bardzo lubią oglądać, a później czytać różnego rodzaju książki. Ponieważ miesiąc maj jest świętem książki, dlatego wybraliśmy się z wizytą do miejsca, gdzie tych książek znajduje się bardzo dużo, czyli do biblioteki szkolnej. Nasze przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały pani bibliotekarki , która opowiadała o swojej pracy w bibliotece, o tym w jaki sposób można wypożyczać książki i w jaki sposób należy o nie dbać. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali poszczególne pomieszczenia tam znajdujące się -  od wypożyczalni książek dla dzieci, poprzez czytelnię.

Nasze przygotowania do Święta Rodziny rozpoczęły się bardzo wcześnie. Do współpracy zaprosiliśmy panią bibliotekarkę, która opowiedziała o ważnej funkcji rodziny, a następnie zabraliśmy się do pracy, a to wszystko dla kochanej mamusi i kochanego tatusia!

Dzień Mamy i Taty

Jak co roku, przedszkolaki świętowały Dzień Mamy i Taty. Dnia 23.05 odbyło się przedstawienie  pt. „Czerwony Kapturek” „… Chociaż bajka przez nas przedstawiona wcale nie jest nowa, lecz w naszym wykonaniu – była wyjątkowa…”. W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to niezwykła uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części artystycznej czekała nas jeszcze jedna niespodzianka: rodzinny występ - Edytka zaśpiewała z tatusiem Zbigniewem piosenkę „Twój kolor”, a mamusia Irmina zaprezentowała piosenkę o relacjach matka - córka.

Serdecznie dziękujemy państwu Garus za uświetnienie występu!!!

Na zakończenie -  dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki.
Następnie po części oficjalnej, udaliśmy się na słodki poczęstunek, który przygotowali Rodzice.

Dziękujemy państwu :
Kwiatkowskim za ufundowanie kawy, herbatki;
państwu Grzemba, państwu Urbańczyk, państwu Romanek – za upieczenie ciasta.
Pani Greń, pani Lubosik, pani Kwiatkowskiej, pani Jałoszewskiej, pani Grzemba, pani Bekus, pani Romanek, pani D. Goj, pani Garus oraz panu Franki, panu Grzemba - za pomoc w organizacji uroczystości.

Za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy,
za wrażliwą duszę, która przynagla do czynienia dobra,
za bezinteresowną pomoc i życzliwość. 

Z wyrazami wdzięczności i nadzieją na dalszą współpracę!

Czy to ciesz, czy nie ciecz?

Na dzisiejszych zajęciach zajęliśmy się  płynami. Wiele z nich, jak woda czy soki, dobrze znamy i wiemy, jak się zachowują. Ale są takie ciecze, po których można chodzić, a raczej biegać, nie mając żadnych nadprzyrodzonych mocy. Łączenie wody i mąki ziemniaczanej to świetna zabawa sensoryczna dla wszystkich dzieci małych i dużych.Trzeba przyznać, że oprócz zabawy to miłe odprężenie dla dłoni.
Każda zwykła ciecz pod  wpływem nacisku łatwo się rozpływa na boki tak jak woda w wannie. Natomiast ciecz nienewtonowska pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości. Zwykle taka ciecz zmienia swoją „twardość” czasami do tego stopnia, że można po niej chodzić. Natomiast w przypadku zabawy dłońmi gdy szybko chwycimy ciecz i zgnieciemy to utworzy się kulka, natomiast zwalniając nacisk, ciecz spłynie nam z dłoni. Gdy znudziła nam się zabawa białą cieczą, to pobawiliśmy się w jej barwienie i mieszanie kolorów za pomocą barwników spożywczych.