Święto Dzieci!

Jest taki dzień w roku, w którym każde dziecięce marzenie ma szansę się spełnić. Trzeba tylko mocno chcieć i każda fantazja się ziści. Nasze marzenia przedstawiliśmy na kartkach, które umieściliśmy w zaczarowanej skrzyni. Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, aby marzenia urzeczywistnić! Tegoroczny Dzień Dziecka w naszym przedszkolu postanowiliśmy uczcić na wesoło i zdrowo, a za razem zagadkowo. Wykorzystując atuty pobliskiego otoczenia, zorganizowaliśmy wyprawę pełną zagadek i zadań: były więc zabawy na powietrzu połączone z zadaniami ruchowymi. Zadania wcale nie były łatwe : dzieci musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą, rozwiązać zagadki, a także pokonać tor przeszkód. Nagrodą za wykonanie zadań były...  ukryte słodycze. Wspaniała przygoda zakończyła się wspólnym tańcem przy dźwiękach muzyki i dyskotekowm świetle.
Dzień spędziliśmy radośnie, aktywnie!!!

Wir mleczny!

Zainteresowanie eksperymentami u dzieci nadal trwa. Tym razem wzięliśmy na tapetę eksperyment z mlekiem, barwnikami i napięciem powierzchniowym. Eksperymenty z dziećmi pozwalają w naturalny sposób pobudzić dzieci do myślenia dlaczego pewne zjawiska mają miejsce, to doskonały sposób na wprowadzenia maluchów w świat nauki.
Do przeprowadzenia eksperymentu potrzebujemy: mleko, barwniki, płyn do mycia naczyń, patyczki do czyszczenia, zakraplacz lub łyżeczki, duży talerz.
Gdy na mleku zbierze się już tęczowa tafla kolorów, namaczamy patyczki w płynie do mycia naczyń i delikatnie dotykamy powierzchni mleka. Jeśli eksperyment się uda barwniki pod wpływem płynu i zmiany napięcia powierzchniowego zaczną samoistnie wirować i mieszać się tworząc wspaniałe, barwne widowisko.

Wycieczka do ZOO

13.06 wybraliśmy się na wycieczkę do ZOO. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie różnorodnością gatunków zwierząt. Najpierw wzięliśmy udział w warsztatach "Zwierzęta zagrody wiejskiej". Dowiedzieliśmy się o roli zwierząt w życiu człowieka, mogliśmy poznać ich zwyczaje, a w nagrodę pogłaskaliśmy niektóre z nich i poczęstowaliśmy ich przysmakami w postaci warzyw. Wycieczka przedszkolaków do ogrodu zoologicznego była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki spotkały wiele ciekawych i wspaniałych zwierząt. Dzieci reagowały bardzo spontanicznie: od radości, zachwytu, zdziwienia do niepewności. Dzieci zadowolone wróciły do przedszkola. Dziękujemy pani T. Greń za pomoc w  opiece w czasie wycieczki.