W tym tygodniu dominuje tematyka związana z legendami i baśniami. Grupa Misiów wcielając się w role małych narratorów stworzyła legendę o Królu Błażeju i Księżniczce Oliwii. Mali pisarze mieli okazję założyć na głowę czarodziejką koronę, która wspierała dziecięcą wyobraźnię swoją magiczną mocą. Każdy narrator dopowiadał kolejną część legendy, którą publikujemy aby pochwalić się naszymi zdolnościami pisarskimi :)


Dawno, dawno temu żył król Błażej i królowa Oliwia. W królestwie mieszkał smok Jasiek. Smok był zły, miał czerwony kolor i zionął ogniem. Księżniczka Oliwia miała różową sukienkę i siedziała na tronie. Mieszkała w zamku i kochała swojego króla. Bawiła się w różne zabawy, np. w chowanego lub berka. Pewnego dnia król Błażej poszedł na spacer i zobaczył smoka, który chciał zniszczyć zamek. Zawołał rycerzy, ale nie zdołali zaatakować smoka, bo on ciągle zionął ogniem. Smok ten nie był lubiany w królestwie, ponieważ zjadał owce z pastwiska, spał na sianie w stodole i wypijał wodę ze studni. Rycerze postanowili wrzucić siarkę do paszczy smoka, a ten przestał nagle zionąć ogniem. 
A później było wesele króla i księżniczki, którzy na balu tańczyli i bawili się do białego rana.  
 
 
 
 
Biały śnieg lubimy, my się zimy nie boimy!
 
Styczeń zaskoczył nas mile śniegiem, który zagościł na naszych podwórkach. Z tej okazji Misie postanowiły dobrze przygotować się na nadchodzące mrozy. Samodzielnie tnąc kawałki kolorowej wełny i muliny, dzieci wyklejały szablony czapek i szalików. 
Bajkowy klimat i padający śnieg na dworze sprawiły, że Misie na niebieskich kartkach papieru dzieci stworzyły prawdziwy zimowy krajobraz. Według określonych instrukcji dzieci przyklejały kolejno kawałki białej waty, pnie, choinki z firanek i śnieżynki. Wszystkie prace idealnie oddały widok za oknem!
 
 
 
 
19 stycznia 2018r. grupa Misiów zaprosiła swoje ukochane babcie i dziadków na wspólne świętowanie ich szczególnego dnia. 
Z tej okazji dzieci przygotowały występ, na którym deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Kończąc przedstawienie grupa dziewcząt i chłopców zaprezentowała krótki układ taneczny. 
Nasi goście byli wzruszeni. W odpowiedzi na nasze zaproszenie, dziadek Olka odczytał swoje podziękowanie, które spodobało się nie tylko pozostałym dziadkom, ale także całemu gronu pedagogicznemu.
 
"Za Wasz występ dziękujemy,
za piosenki i wierszyki,
duże brawa Wam bijemy,
Hej! Dziewczynki i chłopczyki!
 
Cieszymy się razem z Wami
i że o nas pamiętacie.
Wszystkim Babciom, wraz z Dziadkami
jeszcze nie raz zaśpiewacie!
 
Pozdrawiamy zespół zdolny
i pełen radości wszelkiej:
Zespół Szkolny i Przedszkolny
nr 2 w Dąbrówce Wielkiej!"​