Drodzy Rodzice!

W minionym tygodniu poznaliśmy kolejną porę roku – zimę. Wiemy, że na dworze robi się coraz chłodniej, pamiętamy też, że należy ubierać się odpowiednio do pogody. Nosimy więc czapki, szaliki i rękawiczki – czasem służą one nam również do zabawy. Nie zapominamy o małych przyjaciołach – systematycznie dokarmiamy ptaki i wiemy, co jest ich przysmakiem. Mówimy o ODPOWIEDZIALNOŚCI za siebie i za innych.

Poznaliśmy kolejną literę k, K – umiemy usłyszeć ją na początku, w środku i na końcu wyrazów. Odczytujemy wyrazy i zdania z poznanymi literami.

Poznaliśmy także cyfrę 4 – wiemy, że są cztery pory roku, umiemy je kolejno wymienić oraz przyporządkować do nich symbole. Staramy się dokładnie przeliczać, porównywać, wnioskować. Potrafimy porównywać wysokość niektórych obiektów, stosujemy określenia: wyższy od…, niższy od…

Doskonaliliśmy grafomotorykę i precyzję ruchów podczas kreślenia szlaczków i wodzenia po śladzie.

Ćwiczyliśmy pamięć dowolną przez zapamiętywanie wierszy i krótkich rymowanek.

Poznaliśmy nową piosenkę – Zima przyjdzie jutro.

Drodzy Rodzice!

Mamy za sobą kolejny tydzień, podczas którego rozmawialiśmy o świętach Bożego Narodzenia. Pielęgnujemy tradycje świąteczne i z tej okazji przygotowaliśmy dla młodszych dzieci jasełka.

Uczyliśmy się, jak być aktorem, w jaki sposób wyraziście wypowiadać tekst, ćwiczyliśmy także prawidłową wymowę. Poznaliśmy terminologię związaną z teatrem, wiemy, czym zajmują się reżyser, scenograf, kostiumolog i sufler. Globalnie czytaliśmy wyrazy: teatraktorscenakurtynawidowniagarderoba.

Podczas przygotowań do jasełek zadbaliśmy o szczegóły: zajęliśmy się scenografią, wykonując elementy dekoracji. W ten sposób rozwijaliśmy nasze talenty: aktorskie, plastyczne i muzyczne.

Okres przedświąteczny to pracowity czas. Chętnie pomagamy w pracach domowych i przedszkolnych.