Święto Marchewki - to był bardzo wesoły dzień w naszej grupie. Układalismy jedną dużą marchewkę, słoneczko z małych marchewek, piliśmy pyszny sok, były tańce i pląsy,  podziwialiśmy  prace i ozdoby zrobione przez mamusie z marchewek. Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wspaniałego święta i zabawy w grupie "Pszczółek".

Na śniadaniu

Zajęcia biblioteczne - po raz kolejny zaprosiła nas p.Tatiana Mierczyk na zajęcia do biblioteki. Dzieci przypominały sobie kiedy myjemy ręce, kolejne etapy mycia rąk a potem wysłuchały ciekawych opowiadań z tym związanych.  Na zakończenie zajęć każdy otrzymał kostkę pachnącego mydełka i zaśpiewaliśmy refren piosenki "Mydło, mydło pachnące". Serdecznie dziękujemy.

Sportowy Turniej Rodzin - odbył się 8 października  2016 r.  w hali "Olimpia" MOSIR. Udział wzięli rodzice z dziećmi. Nasze przedszkole reprezentowali: Ewelina Nowak z Julcią, Anna Wójcik  z Miłoszem, Krzysztof Kmietowicz z Michałem i Tomasz Wardęga z Amelką. No i udało się - zajęliśmy III miejsce i zdobyliśmy puchar!
 
Serdecznie dziękuję tez innym Rodzicom, którzy przyjechali nas dopingować - państwu Nizler z Rafałkiem, panu Mocigemba z Szymonem,pani Ani Kmietowicz z Milenką oraz państwu Mierczyk z Zuzią.
 
Cała grupa  "Pszczółek" bardzo cieszyła się ze zdobytego pucharu.
 
 
Owoce i warzywa - układamy pary, szukamy całego owocu i jego połówki, bawimy się obrazkami w parach w grę typu memory, zabawę można będzie kontynuować w domu.
 
 
Sałatka owocowa - wiemy już, jak ważne w codziennym jadłospisie są  owoce i warzywa. Dlatego dzisiaj robiliśmy pyszną sałatkę owocową, zabawa była przy tym wspaniała. Rosną pomocnicy kuchenni albo nawet szefowie kuchni.
 
 
Klub Bezpiecznego Puchatka
Pedagog p. Dorota Zając  zaprosiła nas do udziału w lekcji nt. bezpieczeństwa. Dzieci obejrzały film i przypominały sobie jak zachować się na ulicy, wobec osób nieznajomych, w czasie samodzielnych zabaw na podwórku, gdy zostajemy sami w domu. Puchatek przypomniał także dzieciom, których sprzętów w domu nie mogą same używać, bez opieki dorosłych oraz jak bezpiecznie korzystać z komputera i internetu. Na zakończenie lekcji przedszkolacy rozwiązywali test - Bezpieczna droga z radami Spongeboba i odpowiadali na pytania utrwalające wiedzę.
 
 
Kasztany i żołędzie - liczymy, przeliczamy, konstruujemy ludziki i stworki. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością.
 
 
Jesienne zabawy z liśćmi sprawiły wszystkim dużo radość.
 
 
W dniu 27 października grupa wybrała się do kina Punkt 44 w Katowicach. Najpierw dzieci wzięły udział w warsztatach Podróżnicze Opowieści, w czasie których utrwaliły i wzbogaciły wiedzę na temat bocianich przelotów i powrotów, poznały trasę lotu, przysmaki bocianie itp. Naśladowały lot oraz klekotanie, odwiedziły ciekawe miejsca na bocianiej trasie. Potem był czas na II śniadanie, a potem zaczął się film "Bociany". Po filmie zobaczyliśmy pozostałe atrakcje kina-kręgielnię, salę gier, no i nadszedł czas na powrót do przedszkola. To był miły dzień :)
 
A jednak z bocianami to prawda... :) Film bardzo się podobał, po skończeniu projekcji dzieci prosiły - Proszę pani jeszcze raz... :)