Konkurs na najpiękniejszą dynię - wzięły w nim udział także dzieci z grupy ,,Pszczółek ". W środę 2 listopada nastąpiło rozwiązanie konkursu. O ocenę prac poproszono p. Barbarę Liwowską z naszej szkoły. Zuzia Mierczyk, Pawel Szczogiel i Łukasz Jeleń otrzymali wyróżnienia. Gratulujemy!

Jesteśmy Polakami - przy okazji tematyki o naszym kraju, ważniejszych miastach, morzu, górach,  rzece Wiśle, przypomnieliśmy sobie także podstawowe wiadomości o naszym mieście - Piekarach Śląskich, o konieczności dbania o swoje miasto, o wspólne dobro. Była to tez dobra okazja do wykorzystania materiałów otrzymanych z naszego UM, a dotyczących segregacji śmieci.  Znany wszystkim bajkowy Krecik uczy dzieci jak należy dbać o swoje lokalne środowisko, do jakich pojemników segregować odpady. Dla utrwalenia tej wiedzy dzieci otrzymały jeszcze kolorowankę. Dziękujemy :)

Nam jesienna pogoda nie straszna - tańczymy, śpiewamy, gramy na instrumentach, poznajemy nowe piosenki, jest nam wesoło.

Wycieczka do Fabryki Bombek - w dniu 18 listopada grupa "Pszczółek " wybrała się na wycieczkę, zobaczyliśmy cały proces produkcyjny, wszystkie etapy powstawania, a potem przyszedł czas na malowanie swojej bombki. Najprzyjemniejsze było posypywanie różnokolorowym brokatem malunków na bańkach. Następnie był czas na zwiedzanie ekspozycji i II śniadanie.  Dzieci stwierdziły, ze było bardzo fajnie :)
 
Pani Patrycji i p. Kasi serdecznie dziękuję za pomoc w opiece nad dziećmi  :)
 
 
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziły nas dziewczynki ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń" wraz z opiekunem p. Pedagog Dorotą Zając. Sandra z Julią przeczytały "Pszczółkom" baśń "Kogucik i złoty młynek". Dziękujemy za wizytę  :)
 
 
Drzewo życzeń - oby niepobożnych - powstało dzisiaj, przypomnieliśmy sobie zasady zachowania, rozmawialiśmy o tym co komuś sprawia przykrość,  jak być miłym i życzliwym w naszej przedszkolnej rodzinie. Potem odwiedziła nas p. Higienistka i przypomniała o zasadach dbałości o włosy.
 
 
Święto Pluszowego Misia - było wyjątkowe, ponieważ grupa "Pszczółek" zaprosiła klasę I wraz z wychowawczynią p. J. Lubojańską- Kopydłowską do wspólnej zabawy i świętowania. Były tańce, kolorowy korowód poruszał się do piosenki "Idą parami lalki z misiami", był misiowy poczęstunek, misiowe kolorowanki i no i oczywiście jedna historyjka z życia najsłynniejszego misia Kubusia Puchatka. To był bardzo miły ranek :)
 
 
Nasze zainteresowania - rozmawiamy o zainteresowaniach, każdy mógł pochwalić się czymś ciekawym, interesującym. Łukasza fascynują dinozaury, tą tematyką zajmuje się też Paweł, z kolei Rafałek ciekawie opowiedział nam o swojej śwince morskiej, jak należy się nią opiekować, co lubi jeść, jak się z nią bawić. Dominika, Lena i Darek lubią  książki.  Darek lubi bajki o Tomku i Przyjaciołach, marzy o tym, aby mieć jedną z lokomotyw.
Aa... Miłosz marzy o tym, aby zostać piłkarzem, kolekcjonuje karty z tymi najbardziej popularnymi, on sam chciałby grać  jak Ronaldo, dlatego już jeździ na treningi i sam gra w piłkę przy każdej okazji. Piłka nożna to jego wielka pasja.
 
 
Drużyna piłkarska nam się poszerzyła, a Jacek przyniósł grę "Małe piłkarzyki", którą chłopcy byli zachwyceni. Szymon pochwalił się swoim albumem z piłkarzami zaś Michał ma szeroką wiedzę nt. Kosmosu i Układu Słonecznego.
 
 
Andrzejki - odwiedziła nas Wróżbiarka ze swoją czarodziejską kulą i przepowiadała dzieciom przyszłość, a Julcia w swoim cukierku znalazła grosik na szczęści :)