1 czerwca Dzień Dziecka dlatego nasze zajęcia też były inne po śniadaniu malowalismy kreda, chodnik stał się barwny, potem trochę odpoczelismy i bawiliśmy się w "berka". Zmęczeni wróciliśmy do przedszkola, a tam czekał  słodki poczęstunek. Mam nadzieję, że po powrocie do domu też czekało was wiele atrakcji.

9 czerwca wzięliśmy udział w konkursie zorganizowanym prze Bibliotekę Miejska w Dąbrówce Wielkiej. Temat to "Jak dużo wiem o smerfach?".

I miejsce zdobyła Dominika,

II miejsce zdobyła Lena,

III miejsce zdobył Przemek,

IV miejsce Konrad,

V miejsce Emilka.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe, a cała grupa piękne piłki. Były też pyszne cukierki. Bawiliśmy się super za co dziękujemy Pani bibliotekarce.

14 czerwca byliśmy w ZOO. Punktualnie o 9 przekroczylismy bramę, udaliśmy się z sympatyczną Panią Daria do "Mini ZOO", tam odbyła się lekcja dydaktyczna na temat: "Życie zwierząt w wiejskiej zagrodzie". Zabraliśmy ze sobą marchewki, a to przysmaki wiejskich zwierzątek. Pani Daria pokazała nam jak bezpiecznie możemy karmić. Na koniec odwiedzin wydoiliśmy krowie może nie prawdziwą, ale było fantastycznie. Gdy nakarmiliśmy zwierzeta sami trochę zgłodnieliśmy, w pieknych altankach mogliśmy wyciągnąć swoje smakołyki. Gdy napełniliśmy nasze brzuszki wyruszyliśmy w dalszą drogę. W końcu doszliśmy do bramy. Dojedliśmy to co jeszcze zostało w plecakach i ruszyliśmy do autokaru. Wróciliśmy do przedszkola trochę zmęczeni, ale długo jeszcze będziemy wspominać tą wycieczkę.