W pierwszych dniach listopada odwiedziły nas panie animatorki z Dzielnicowego  Domu Kultury. Na wstępie panie zaprosiły dzieci do zabaw integracyjnych, aby poznać wszystkie maluszki, następnie przedstawiły tematykę zajęcia, w którym wszyscy aktywnie uczestniczyli. "Słoneczka" odpowiadały o swoich doświadczeniach ze zwierzętami -  domowymi oraz tymi, które mieszkają na gospodarstwie rolnym bądź w lesie. W końcowej fazie dzieci wykonały atrakcyjną pracę plastyczną - rybkę z elementami origami.

3  listopada w Domu Kultury w Brzezinach Śląskich odbył się Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków "JESIENNE WIERSZYKI". Punktualnie o godzinie 10.00. rozpoczęły się przesłuchania. Dzieci z wrodzoną pewnością i wdziękiem artystycznym pojawiali się na scenie i przedstawili wybrane przez siebie utwory. Naszą grupę reprezentowali : Emilka Skórka oraz Jakub Sówka. Przesłuchania odbywały się w czterech kategoriach wiekowych. Jury konkursu po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło laureatów. Z ogromną radością informujemy, iż:

W KATEGORII DZIECI 3 - LETNICH LAUREATKĄ ZOSTAŁA:

EMILIA SKÓRKA.

Pomimo pochmurnej pogody, cała paleta jesiennych barw zawitała do domu kultury. Emilka recytowała wiersz "Muchomorek", natomiast Kubuś zaprezentował utwór "O jeżyku i kasztankach". Wszystkim uczestnikom oraz całej zebranej widowni towarzyszyły ogromne emocje. 

Emilce i Kubusiowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W trosce o nasze zdrowie prowadzimy aktywny tryb życia. Wiemy już jak ważny jest właściwy sposób odżywiania oraz aktywność fizyczna. W miarę możliwości pogodowych korzystamy z uroków jesieni, jednak kiedy odpada nas szaruga wybieramy się na salę gimnastyczną, gdzie możemy swobodnie rozruszać nasze mięśnie. Zabawa jest wspaniała, wykorzystujemy pełny asortyment przyborów gimnastycznych.

Nasze przedszkole aktywnie włącza się w akcje promujące zdrowie. "Słoneczka" przyłączyły się do ogólnopolskiego programu "Czyste ręce - zdrowia więcej".

Cele programu :
1. Wzmocnienie działalności wychowawczo – zdrowotnej z zakresu zdrowego stylu życia w szczególności dotyczącego przestrzegania czystości rąk.
2. Zapobieganie chorobom brudnych rąk (salmonella, czerwonka, żółtaczka pokarmowa).
3. Urozmaicenie form pracy z zakresu wychowania zdrowotnego wśród dzieci w wieku przedszkolnym.
4. Zachęcanie dzieci do przestrzegania codziennej higieny rąk i wyrobienie u nich przekonania, że jest to podstawowa czynność służąca zachowaniu zdrowia.
5. Włączenie rodziców do realizacji zadań programowych w domu.

Oprócz mycia rączek -pamiętamy również o naszych ząbkach!

16 listopada odwiedziła nasze przedszkole mamusia Edytki - pani Irmina Barczewska - Garus. Pani Irmina chciała podzielić się z przedszkolakami swoją pasją: muzyką. Jak na prawdziwą artystkę przystało potrafi zapisać nutami to, co słyszy, potrafi zaśpiewać i nauczyć podstaw techniki wokalnej; jest członkiem zespołów Romantic Cover i Cantus Floridus.

Na chwilę sala przedszkolna zamieniła się w profesjonalne studio nagrań. Nasza artystka przeprowadziła zajęcia muzyczne z wykorzystaniem sprzętu nagłośnieniowo - studyjnego, zaprezentowała zasady jego działania. Dzieci chętnie ustawiały się w kolejce do mikrofonu, jednak często do głosu dochodziła trema związana z publicznym występem. Okazało się, iż praca na scenie to bardzo trudne wyzwanie. Na zakończenie pani Irmina zaprezentowała krótki recital i porwała przedszkolaków do tańca. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas, jesteśmy przekonani, iż wielu przedszkolaków odkryło w sobie nowe możliwości!!!

W ramach realizacji projektu "Kolorowy świat książki " nawiązaliśmy współpracę z Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Katowicach. W każdym miesiącu odbywać się będą zajęcia przygotowane przez panie bibliotekarki, mające na celu wprowadzić dzieci w świat słowa drukowanego, a tym samym rozwijać ich wyobraźnię oraz wzbogacać słownictwo.

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. W listopadzie swoje swieto obchodzą wszystkie misie: i te małe i te duże, pluszowe i animowane, nieważne jak wyglądają, ważne, że zawsze są z nami. W tym dniu odwiedziły nas starsze koleżanki ze szkoły podstawowej i wspólnie z nami przypomniały sobie imiona bohaterów literackich.

W naszej grupie witamy kolejnego solenizanta - Adaś dołączył do grana 3 - latków.

Korzystając ze sposobności,
życzymy  Ci szczęścia i pomyślności,
by to, o czym marzysz, się spełniło
i to, co kochasz, by przy Tobie było.

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Zgodnie z tradycją listopad zakończyliśmy wróżbami andrzejkowymi: było lanie wosku, koło fortuny, wesołe pląsy oraz słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaopatrzenie naszego stołu!!!

Cześć grupy uczestniczyła w warsztatach rękodzielniczych, których podstawowym materiałem roboczym było drewno.
Zajęcia poprowadził Pan Darek, który wręczył każdemu dziecku "szkielet" zwierzątka. Zadaniem dzieci było wygładzanie powierzchni materiału papierem ściernym, a następnie pomalowania powierzchni. Podczas wykonywania tych czynności dzieci tak mocno zaangażowały się w pracę, że czas spędzony na warsztatach minął bardzo szybko. Zajęcie było bardzo ciekawe i dostarczyło wielu wrażeń wszystkim uczestnikom.