W miesiącu styczniu uczestniczyć będziemy w cyklu spotkań ze sztuką.

W dniu 11.01.2016 r. nasi przedszkolacy byli gośćmi Dzielnicowego Domu Kultury, gdzie artyści Teatru Blaszany Bębenek zaprezentowali  się w przedstawieniu pt. „Skarb to nie tylko złoto”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w teatrzyku, a ich entuzjazm widać na zdjęciach.

14 stycznia odbyło się Przedszkolne Kolędowanie.

Śpiewanie kolęd i pastorałek stanowiło okazję do lepszej integracji grup przedszkolnych. Utrwaliło wśród dzieci zwyczaj wspólnego kolędowania, a zarazem rozwijało indywidualne predyspozycje i zdolności wokalne dzieci.  Wychowankowie spiewali kolędy grupowo oraz indywidualnie. Naszą grupę reprezentowały chętne dzieci: Emilka Skórka oraz Julka Painta. Kolędowanie sprawiło przedszkolakom wiele radości. Naszą uroczystość uświetnił swoim występem Wiktor Trojanowski oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Serdecznie dziękujemy za magiczną atmosferę.

19.01.2016 r. gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów Polskiego Teatru Historii z Mikołowa z przedstawieniem pt. „Czerwony Kapturek”. Bezpośredni kontakt z aktorami był dla dzieci niemałym przeżyciem, a wilk siał prawdziwy postrach wśród publiczności, która nagradzała artystów gromkimi brawami.

Choć na dworze zimno i mroźno, serduszka dzieci były gorące. To wszystko za sprawą uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbyła się 25.01. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. 

"Słoneczka" zaprosiły swoich bliskich do przedszkola i zaprezentowały swoje zdolności artystyczne. Najmłodsi z dużym przejęciem recytowali wierszyki, śpiewali piosenki z życzeniami i prezentowali swoje umiejętności taneczne. Dzieci dziękowały dziadkom i babciom za dobro, ciepło i miłość, jaką ich obdarzają. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich wnucząt. Po występie dzieci wręczyły im własnoręcznie przygotowane prezenciki. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, gdzie dziadkowie wraz z wnukami mogli wspólnie spędzić czas.

Witamy w gronie 4-latków!!! Pierwsza do grona starszych dzieci dołączyła Julka Painta. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności:

Niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki,
bo dziś są Twoje urodzinki.

29 stycznia w przedszkolu odbył się przez wszystkich oczekiwany Bal Karnawałowy!

Dzieci przebrane były w dowolne stroje; tak więc na balu tańczyły królewny, księżniczki, delikatne wróżki i inne tajemnicze postaci z bajek i baśni. O dobrą zabawę przedszkolaków dbał profesjonalny animator.Przebierańcy świetnie się bawili uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim tym zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa był udana, a wspomnienia na długo zostaną w pamięci.