Dzieci już od urodzenia są małymi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. „Słoneczka” miały okazję do zabaw badawczych, polegających na dostrzeganiu efektów kolorystycznych podczas barwienia wody. Odmierzały i porównywały ilość wody, obserwowały i wyciągały wnioski. Ćwiczyły małą motorykę, precyzję ruchów, były bardzo zaangażowane i świetnie się bawiły!

Konkurs na najpiękniejszą dynię - wzięły w nim udział także dzieci z grupy „Słoneczka”. W środę 2 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Laureatami zostali: Maja i Dawid Popczyk. Wyróżnienie otrzymali: Szymon Szczogiel, Natasza Niedzielska oraz Wojtek Popczyk. GRATULUJEMY!

Każdego dnia odkrywamy nasze przedszkole, do którego przychodzimy z wielką radością! Jesteśmy bardzo wesołymi i pomysłowymi przedszkolakami. W naszej grupie „uczymy się bawiąc i bawimy ucząc”. Wszystkie nasze działania zmierzają do poznania siebie, dostrzeżenia innych, poznawania świata. Realizując treści programowe z różnych obszarów edukacyjnych podejmujemy różne formy aktywności dzieci: społeczną, językową, poznawczą, artystyczną oraz ruchową i zdrowotną.

„Krecik uczy dzieci jak segregować śmieci”
Nasze miasto - Piekary Śląskie przygotowało akcję, która uświadamia dzieciom dlaczego i w jaki sposób segreguje się śmieci. W ramach tejże akcji,  również maluszki dowiedziały się o konieczności dbania o swoje miasto. Wspaniale i z wielkim zapałem segregowały odpady do wykonanych samodzielnie pojemników, wspólnie z nauczycielem zagrały w podłogową grę planszową o tematyce ekologicznej, a dla utrwalenia zdobytej wiedzy otrzymały dodatkowo książeczki i kolorowanki.

U maluszków wielkie dotykanie, tarkowanie, krojenie.....ogólnie radość, śmiech i zadowolenie! Rozwijanie kreatywności, twórczego myślenia i stymulowanie wszystkich zmysłów.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie - pluszowe misie „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami do naszego przedszkola 14 listopada, aby uczcić zbliżający się Dzień Pluszowego Misia. Każdy był piękny i wyjątkowy! Uroczystość zorganizowana była przy współpracy z Dzielnicowym Domem Kultury w Dąbrówce Wielkiej.

 
21 listopada grupę „Słoneczek” odwiedziły uczennice z klasy VI należące do Szkolnego Klubu Wolontariatu "Pomocna dłoń". W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przedszkolaki usłyszały ulubione wiersze J. Tuwima - „Okulary”, „Kotek” i inne.  Dziewczynkom oraz opiekunowi Klubu pani D. Zając serdecznie dziękujemy za odwiedziny.
 
„Nie zmuszajmy dzieci do aktywności, lecz wyzwalajmy aktywność”.
Aktywny przedszkolak to taki, który odkrywa świat z pasją, radością, jest entuzjastą swoich działań i poszukiwań. Nadaje bieg „małym sprawom”, które stają się przyczynkiem „wielkich” odkryć i przemian, rozbudzają ciekawość świata.
 
 
„Andrzejkowe wróżby” - nasza sala zamieniła się dzisiaj w magiczną krainę! Atrakcjami były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz pojawienie się wróżki z magiczną kulą. Oczywiście nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…..