Czekamy na Mikołaja – przygotowania trwają! Ubieramy choinkę, wykonujemy prace plastyczne, wszyscy wiemy, że święta już tuż, tuż…..

6 grudnia odwiedził nasze przedszkole św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i otrzymały piękne prezenty, obiecały, że będą grzeczne i z ogromną radością zaprosiły Mikołaja za rok…. Dziękujemy Radzie Rodziców, za włączenie się w przygotowanie uroczystości oraz mamusi Mai i Dawidka za przepyszne mufinki dla naszych milusińskich.

15 grudnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Najmłodsi z wielką uwagą wysłuchali świątecznej bajeczki czytanej przez panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej, chętnie odpowiadali na zadawane pytania dotyczące treści książki. Na zakończenie zajęcia każdy przedszkolak otrzymał mikołajkowego lizaka – dziękujemy!

Okres przedświąteczny to czas intensywnych przygotowań do świąt. Wiele miejsca poświęciliśmy na zapoznanie się z bożonarodzeniowymi tradycjami i obyczajami. Przedszkolaki wykonywały świąteczne prace plastyczne, dekoracje oraz prezenty dla rodziców.

W poniedziałek, 19 grudnia, spotkała nas wielka niespodzianka! Dzieci z klasy II b zaprosiły nas na świąteczne spotkanie. Przy dźwiękach muzyki świątecznej wspólnie śpiewaliśmy, tańczyliśmy -  najwięcej radości sprawił dzieciom taniec „Jingle Bells”. Wszyscy ozdabialiśmy pierniczki - z entuzjazmem i dużym zaangażowaniem podeszliśmy do powierzonego nam zadania, a efekty wspólnej pracy były przesłodkie. Dzieci wzajemnie obdarowały się własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Na koniec uczennice zatańczyły dla nas taniec do piosenki „Merry Christmas”. Spotkanie świąteczne było okazją do wzajemnego poznania się oraz twórczej współpracy w miłej świątecznej atmosferze. Już nie potrafimy doczekać się kolejnego spotkania.

Wigilijka przedszkolna

W naszym przedszkolu  tuż przed Świętami Bożego Narodzenia -  21 grudnia tradycyjnie już odbyła się uroczysta Wigilia z udziałem dzieci ze wszystkich grup, które wspólnie uczestniczyły w Jasełkach przygotowanych przez grupę najstarszą. Uroczystość miała bardzo podniosły nastrój, dzieci i dorośli w zadumie wysłuchali opowieści o narodzeniu Pana Jezusa . Następnie po powrocie do swojej sali wszyscy podzielili się białym opłatkiem, złożyli sobie życzenia, a po wspólnym poczęstunku i kolędowaniu pod choinką czekały na dzieci prezenty. Dziękujemy wszystkim rodzicom za tak wielkie zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości.