W marcu jak w garncu! To przysłowie odzwierciedla pogodę za oknem. Słoneczka postanowiły pożegnać zimę i lód. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że lód pod wpływem ciepła topnieje. Poznaliśmy jego strukturę, temperaturę, a także w jakich warunkach lód lubi przebywać. Zwróciliśmy szczególną uwagę na to, jakie dźwięki wydaje lód, kiedy przebywa w temperaturze, jaka panuje w naszej sali.​​​​​​
 
 
8 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy przygotowali piękne kwiaty dla dziewcząt i hucznie odśpiewali ,,Sto Lat". Świętowanie umilił nam pyszny poczęstunek przygotowany przez mamę Dawidka i Mai. 
 
 
Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna wymaga przygotowania. Słoneczka wcieliły się w role małych ogrodników i postanowiły zadbać o nasz kącik przyrodniczy! Każdy z nas wie, jak pielęgnować rośliny, jakie kwiaty zakwitają wiosną oraz jakich narzędzi potrzebujemy do pracy w ogrodzie! Zasadziliśmy wspólną cebule i zasialiśmy rzeżuchę, którą każdego dnia podlewamy i obserwujemy jej wzrost.
 
 
Słoneczka obchodziły Międzynarodowy Dzień Słońca. Nazwa naszej grupy zobowiązuje, więc postanowiliśmy wesprzeć marcowe słońce i wnieść odrobinę ciepła do naszej sali. Nasz ubiór wyróżniał kolor żółty, a na czołach znalazły się słoneczne opaski. Zwróciliśmy również uwagę na to, jakie słońce ma właściwości i dlaczego jest nam potrzebne. Bawiliśmy się przy piosence "Słoneczko" i częstowaliśmy się słodkościami.
 
 
Wodę piję, zdrowo żyję! To hasło towarzyszyło grupie Słoneczek na zajęciach. Kolor niebieski występujący w naszych strojach symbolizował każdą cenną kroplę wody. Nasze maluchy doskonale wiedzą, jak należy oszczędzać wodę. Omówiliśmy wspólnie, jak ważny jest obieg wody w przyrodzie oraz jak należy świadomie wykorzystywać zasoby wodne. Zajęcia wymagały od Słoneczek pełnego skupienia podczas przeprowadzanych doświadczeń z wodą. Stworzyliśmy wspólnie sylwetkę człowieka zbudowanego z wody, aby zapamiętać, że jest ona niezbędna do życia.