Słoneczka przygotowują się do Świąt Wielkiej Nocy! 
Poznaliśmy symbole wielkanocne, m.in. jajko, baranka, palmę wielkanocna, mazurek i babkę. Wiemy, z czego składa się jajko i w jakiej postaci występuje. Szablon jajka ozdobiliśmy kolorową plasteliną. Jak wszystkie dzieci, bardzo lubimy czekoladę! Idąc tropem wielkanocnych przysmaków wcieliliśmy się w role małych cukierników. Przygotowaliśmy wspólnie przedszkolny mazurek z półproduktów bez pieczenia, z pysznym kremem czekoladowym, dżemem truskawkowym i kolorową posypką. Poczęstowaliśmy mazurkiem nasze kochane panie z przedszkola i przystąpiliśmy do degustacji smakołyku.​​
 
 
W przedświątecznych przygotowaniach grupie Słoneczek pomogła klasa II b. Zanim jednak wszyscy przystąpili do działania, dziewczynki z klasy drugiej przygotowały dla maluszków pokaz taneczny. Słoneczkom tak bardzo spodobał się taniec z pomponami, że postanowiły również nauczyć się kilku kroków od starszych koleżanek. To była świetna zabawa!
Święta Wielkiej Nocy symbolizuje przede wszystkim jajko. Zatem ozdabialiśmy wydmuszki kolorową kaszą. Starsze dzieci świetnie współpracowały z maluchami, tworząc wspólnie piękne pisanki. W podziękowaniu za pomoc przy ozdabianiu wydmuszek, maluszki obdarowały klasę II kolorowymi zajączkami.