Zajmujemy się jesienią, jej plonami i darami. Serdecznie dziękuję za piękne jesienne dekoracje w koszyczkach :) za zebrane jarzębiny, kasztany, żołędzie i jesienne liście oraz ozdobne dynie. Wykonujemy prace plastyczne o tematyce jesiennej, uzupełniamy zadania w kartach pracy z tego działu, nauczyliśmy się piosenki jesiennej oraz zrobiliśmy sałatkę owocową, była pyszna ... :)  Bardzo dziękuję  za sumienne przygotowanie dzieci do tego zajęcia, pracowały z ogromnym zacięciem i ochotą, choć niektórzy do kosztowania nie mieli już takiej chęci, to wielu zjadło dokładki :)

Chłopcy - Mateusz, Tomek i Dominik zrobili z nowych klocków kwiaty i serduszko dla Pani, było mi ogromnie miło :)

W dniu 13 października grupa "Biedronek" odbyła wycieczkę do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach. Zobaczyliśmy tam mnóstwo egzotycznych roślin, owocujących palm - m.in. bananowca, kokos, dojrzewające pomarańcze, cytryny, grapefruity i mało znane u nas kumkwaty. Dzieci mogły zobaczyć przekrój drzewa palmy butelkowej, dotknąć suchych liści palmy, z których ludzie w krajach egzotycznych wyplatają kosze, maty i inne użyteczne rzeczy, zobaczyć jak rosną znane im przyprawy - pieprz, wanilia, goździki. Najwięcej entuzjazmu wywołały ogromne akwaria z różnorodnymi rybami i rybkami. Potem był czas na małe co nieco, spacer parkiem - widzieliśmy jak ładowarka zbiera z parku potężne donice z palmami, które zimą trzeba przechować w Palmiarni, i nadeszła pora powrotu do przedszkola. Zdobyliśmy CERTYFIKAT - ukończenia Ścieżki Wiedzy o Roślinach Egzotycznych! To była udana wycieczka :)

Jesień to dobry czas na puszczanie latawców, więc zrobiliśmy je z "Biedronkami" i pierwsze loty odbyły się na placu zabaw :)

20 października zostaliśmy zaproszeni przez p. Ludmiłę - mamę Konrada do szkoły na lekcję muzyki z klasą VI. Była nauka piosenki, muzykowanie na instrumentach perkusyjnych, klasa VI zaprezentowała nam "Sto lat" zagrane na flecie prostym, my zaprezentowaliśmy nasze piosenki jesienne, a na zakończenie lekcji przedszkolacy otrzymali kolorowanki z instrumentami. Serdecznie dziękujemy za tą wspólną lekcję :)

Poznajemy życie leśnych zwierząt, wiemy, jak przygotowują się do zimy, projektowaliśmy leśne zwierzęta z jesiennych liści i wyszło całkiem, całkiem :) Mieliśmy też kolejnego Solenizanta - Konrada - Życzymy Wszystkiego Najlepszego i dziękujemy za słodki poczęstunek :) W każdym tygodniu idziemy poćwiczyć na małą salę gimnastyczną, dzieci bardzo lubią te zajęcia :)

Poznawaliśmy bliżej naszą miejscowość i jej zabudowania, powstały na ten temat naprawdę bardzo udane prace :) Mieliśmy też kolejne urodzinki i Solenizantkę Zuzię - życzymy "Wszystkiego Najlepszego!" i dziękujemy za słodki poczęstunek :)

W piątek 29 października pożegnaliśmy naszą sympatyczną Alę, która przeprowadza się i już nie będzie uczęszczała do naszego przedszkola... było nam smutno... Wykonaliśmy dla Ali pamiątkowy album, były słodkości na otarcie łez i nawet nasz Krasnal Raduś w końcu się uśmiechnął :)