Po sali grupy IV Biedronki „fruwają”,

Codziennie śmieją się, bawią i rozrabiają.

Gniewać się na nie jest bardzo trudno

I nigdy z nimi nie jest nudno.

Każdego ranka każda Biedronka

Wchodzi do sali jak „promyk słonka”,

Przynosi uśmiech, smutki, radości,

Bo razem raźniej i świat jakby prostszy.

Wszystkie Biedronki uczyć się lubią,

Skaczą, figlują, mało kropek nie pogubią.

Lecz kiedy trzeba uważnie słuchają

I nowe rzeczy chętnie poznają.

Lubią liczenie i malowanie,

Wiersze, piosenki – każde wyzwanie.

Czasem się kłócą, lecz zawsze godzą,

Parami chłopiec z dziewczynką chodzą.

A kiedy wszystkie się uśmiechają,

To wtedy panie „skrzydeł” dostają.

Mija pierwszy miesiąc  pobytu w starszej grupie. Jesteśmy w starszakach. Chociaż jest to nasz czwarty rok w przedszkolu to niektórzy potrzebowali czasu, żeby znów poczuć się pewnie. Żeby ułatwić dzieciom ponowne przyzwyczajenie się do przedszkola rozmawialiśmy o wspólnym funkcjonowaniu przedszkolaków. Przypominaliśmy sobie imiona kolegów i osób pracujących w przedszkolu. Zwracaliśmy uwagę na mówienie dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam. Wspólnie przygotowaliśmy Kodeks grupy, w którym zamieszczone zostały zasady zachowania. Sprzyjająca letnia pogoda pozwoliła nam na pobyt na podwórku.  We wrześniu wspominaliśmy wakacje,  rozmawialiśmy o bezpieczeństwie, poznaliśmy owoce z naszych sadów.

W dniu 28.09.2018 przywitaliśmy pierwszego gościa w naszej Sali jakim była Pani Bibliotekarka, przeczytała nam ciekawą bajeczkę, o której później mogliśmy porozmawiać. Dzień ten był pełen wrażeń dla Biedronek gdyż odwiedził nas jeszcze jeden nietypowy gość o imieniu Bąbel ? mowa o króliczku Pani Martynki. Mogliśmy go poobserwować i pogłaskać, był taaaaki mięciutki ? Pozdrawiamy Bąbelka ?