DZIEŃ MARCHEWKI

05 października w ramach programu KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY został zorganizowany w najmłodszej grupie "Dzień Marchewki". Celem imprezy było promowanie znaczenia zdrowego  odżywiania  dla funkcjonowania organizmu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na warzywa  - w tym marchewkę.
 Z tej okazji wszystkie dzieci miały na sobie ubranie w kolorze pomarańczowym i było naprawdę pomarańczowo. Marchewkowy dzień rozpoczął się wesołą piosenką "Urodziny marchewki” - były tańce, zagadki oraz konkurs „Marchewkowe pole”. Podczas wspólnych zabaw śmiechu było co niemiara - i o to właśnie chodziło, by dzień ten był wyjątkowy - inny od wszystkich!

Następnie dzieci postanowiły wykonać zdrowy sok! Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy, najmłodsi zapoznali się z urządzeniem do robienia soku - sokowirówką, jego działaniem - utrwalając sobie przy tym zasady bezpieczeństwa. Później pozostało tylko umyć oraz pokroić warzywa i owoce, wrzucić składniki do maszyny i sok gotowy! Wszystkim bardzo smakował, ponieważ wykonany był przez dzieci, bez dodatku cukru i bez konserwantów. Dodamy, że ciekawe było smakowe zestawienie warzyw i owoców: marchewki, gruszki, jabłka, dyni, pomarańczy.
Polecamy!  Na zdrowie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za tak wielkie zaangażowanie w przygotowanie DNIA MARCHEWKI!

Dodatkowo dziękujemy mamusi Mileny K. za przepyszne ciasto marchewkowe przygotowane dla wszystkich dzieci oraz rodzicom Leny W. za dostarczenie dużej ilości marchewki!

KOLOROWA JESIEŃ

Cudna, kolorowa  jesień  to wyjątkowa pora roku!  Matematyka, przyroda, muzyka, plastyka - zintegrowane zajęcia u najmłodszych przedszkolaków.

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 13 października przedszkolaków odwiedziła Pani Bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej. Przeczytała im bajki o „Lence i magicznym drzewie” oraz o „Zielonych ufoludkach”. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, bo książki poprzez swoje kolorowe ilustracje bardzo ich zaciekawiły. Dzieci z entuzjazmem odpowiadały na zadane pytania dotyczące przeczytanych bajek. Na zakończenie spotkania podziękowały Pani. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy.

WYPRAWA PO DARY JESIENI

17 października grupa najmłodsza wybrała  się na spacer w poszukiwaniu uroków jesieni. Jak wiadomo, spacerowanie to nie tylko forma ruchu i relaksu, ale także nauki. Pogoda dopisała, więc podczas spaceru dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy, zbieraliśmy kolorowe liście, kasztany, jarzębinę. W doborowym towarzystwie czas upłynął nam niezwykle szybko i w znakomitych humorach, z pełnymi koszami jesiennych skarbów wróciliśmy do przedszkola  -  aby w swojej sali nadal zachwycać się pięknem tej wspaniałej pory roku.

MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „JESIEŃ W KOLORZE”

Dzieci z naszej grupy brały udział w miejskim konkursie plastycznym „JESIEŃ W KOLORZE” zorganizowanym przez DDK w Dąbrówce Wielkiej. Prace plastyczne na konkurs wykonali:  Natasza N., Szymon Sz., Aleksander W., Lilianka F., Zosia Z., Milena K. oraz Olivia Ł. Miło nam poinformować, iż laureatką konkursu została NATASZA N.– GRATULUJEMY!

TWÓRCZE ZABAWY MASĄ SOLNĄ

„Słoneczka” ćwiczyły sprawność dłoni, rozwijały zmysł dotyku i czucia głębokiego poprzez  lepienie z masy solnej. Każde dziecko wykonało swojego jeżyka. Zabawa z masą sprawiła najmłodszym ogromną radość!

MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI "JESIENNE WIERSZYKI"

20 października odbył się w DDK w Brzezinach Śląskich miejski konkurs recytatorski „JESIENNE WIERSZYKI”. Nasz mały artysta Olek W. wcielił się w rolę kasztanka i pięknie wyrecytował wiersz pt: „Kasztanowy deszczyk” zdobywając wyróżnienie! Jesteśmy dumni z sukcesu naszego trzylatka! GRATULUJEMY!

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Maluszki uczęszczające do naszego przedszkola mają już za sobą niezwykle ważną uroczystość jaką bez wątpienia było Pasowanie na Przedszkolaka, które odbyło się 26 października. Zgromadzeni na uroczystości Pasowania rodzice maluszków mogli podziwiać prezentacje artystyczne naszych milusińskich. Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo staje się Prawdziwym Przedszkolakiem!

Dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie się w przygotowanie uroczystości oraz pani Oli z dziewczynkami z klasy II b za wspaniałą niespodziankę dla naszych najmłodszych przedszkolaków.