Witamy Nowy Rok!
Styczeń, to miesiąc, w którym bardzo dużo się dzieje. Witamy Nowy Rok, przygotowujemy się do Dnia Babci i Dziadka - z niecierpliwością oczekujemy naszych zacnych gości!

Spotkanie z muzyką

11 stycznia odwiedziła naszą grupę absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, pani Inez Krawczyk. Najmłodsi mieli możliwość poznania pięknego instrumentu – skrzypiec, jego brzmienia, miejsca przechowywania, zostali ponadto zaznajomieni z jego budową. Wspólnie muzykowaliśmy, śpiewaliśmy kolędy do skrzypcowego akompaniamentu. Pani Inez przygotowała również konkurs muzyczny dla przedszkolaków „Jaka to melodia?”. Zaangażowanie było duże. Muzyka grana na żywo zawsze wywiera szczególne wrażenie. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w przedszkolu profesjonalnego muzyka a przy tym przesympatycznego gościa. Bardzo dziękujemy Pani Inez za zaangażowanie i czas poświęcony dzieciom!

„KRAINA ŚNIEGU I  LODU” U MALUSZKÓW - zabawy sensoryczne, połączone z doświadczeniami.

Dzieci uwielbiają eksperymentować, tworzyć i …..brudzić się. Plastyka sensoryczna stymuluje wszystkie zmysły dziecka, podczas zabaw najmłodsi rozwijają swoją wyobraźnię, wzmacniają wiarę we własne możliwości, usprawniają małą motorykę. Cały warsztat pracy oparty jest na ekologicznych materiałach plastycznych, które przygotowujemy z łatwo dostępnych artykułów spożywczych – dzięki czemu mamy pewność, że nasze materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci. W tego rodzaju działaniach nie chodzi o efekt końcowy, a o fajną, dobrą, trochę brudną, zabawę… ileż przyjemności było w robieniu „śniegu” oraz kolorowych kul lodowych…..

„ACH CO ZA DZIEŃ – CUDOWNY DZIEŃ,
BABCIU I DZIADKU JA KOCHAM CIĘ…”

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. W podzięce za ich wielkie serce zaproszeni goście mogli podziwiać umiejętności artystyczne swych wnuków. Mali artyści z wielkim wdziękiem oraz zaangażowaniem zaprezentowali się przed szerokim gronem publiczności. W ten sposób podziękowali kochanym dziadkom  za trud włożony w ich wychowanie. Było pięknie, wzruszająco i bardzo rodzinnie. Dziękujemy Radzie Rodziców oraz innym rodzicom za: upieczenie ciast, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości: rodzicom Zosi, mamusi: Olka, Lilianki, Mai, Dawidka, Olivii, Milenki K., Szymona F., Szymona W., Krzysia.