Gdy dbasz o powietrze, zmieniasz swoje życie na lepsze!
Na zajęciach grupa Słoneczek poznała podstawowe właściwości powietrza, które nas otacza. Maluchy wskazywały, jakie przedmioty codziennego użytku wykorzystują powietrze. Wspólnie zwróciliśmy uwagę na prawidłowe oddychanie i właściwą pracę płuc. Pracę plastyczną, z wykorzystaniem farb stworzyliśmy wyjątkowo nie za pomocą pędzla malarskiego. Narzędziem dającym wiele radości stał się balon - przedmiot, który wypełniany jest oczywiście powietrzem. Pomalowaliśmy balony, mieszając różne kolory farb i nakładając je nadmuchanym balonikiem.
 
 
Z okazji Dnia Matki grupa Słoneczek przygotowała wspólnie z panią z biblioteki papierowe kwiatki. Z pomocą pań maluchy odrysowały swoje dłonie na białych kartkach, które zostały wycięte i pokolorowane. Kolorowe dłonie zwinięte w rulonik i przyklejone taśmą do rurki zamieniły się w piękne kwiatki dla ukochanych mam!
 
 
Wszyscy kochamy nasze rodziny, więc jesteśmy dziećmi szczęśliwymi!
Omawiając tematykę związaną z rodziną poznaliśmy uczucia, którymi obdarzamy naszych bliskich. Zwróciliśmy uwagę na relacje panujące wśród naszych bliskich, a także za co kochamy rodziców i rodzeństwo. Każdy z nas miał okazję stworzyć swoje drzewo rodzinne zawierające nasze zdjęcia.