TEMATYKA:

WITAMY NOWY ROK

ZIMA WOKÓŁ NAS

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

KARNAWAŁOWY ZAWRÓT GŁOWY

 

POZNAJEMY NASZE ZWIERZĘTA ORAZ ŻYJĄCE NA DALEKIEJ PÓŁNOCY I  ANTARKTYDZIE

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

BEZPIECZNIE I AKTYWNE FERIE ZIMOWE

Rozmowa z dziećmi na temat planów noworocznych, wykonanie szkiców strojów karnawałowych, czytanie baśni „O 12 miesiącach”, wspólne śpiewanie kolęd i piosenek o tematyce zimowej.

Zachęcanie dzieci do pomagania zwierzętom zimą, rozwiązywanie zagadek o tematyce zimowej, rozmowa na temat zmian w przyrodzie, rysowanie i wycinanie bałwanków oraz malowanie krajobrazów zimowych.

Czytanie wierszy i opowiadań o babciach i dziadkach, pogadanka o potrzebie okazywania szacunku i serdeczności osobom starszym, wykonanie kartek i upominków dla babć i dziadków, przygotowanie elementów na gazetkę okolicznościową, rysowanie portretów babć i dziadków.

Zapoznanie z tradycjami karnawałowymi, wdrażanie do kulturalnego zachowania się podczas wspólnej zabawy, czytanie opowiadań o tematyce karnawałowej, przygotowanie dekoracji oraz elementów stroju karnawałowego: maski oraz czapki.

Zapoznanie z warunkami panującymi na Antarktydzie i Arktyce,  zaprezentowanie zwierząt żyjących w okolicach kół podbiegunowych, wykonanie prac związanych z tematyką tygodnia, śpiewanie piosenek zimowych – rozwijanie słuchu muzycznego, rozwiązywanie zagadek i rebusów.

Rozmowa na temat zalet i wad korzystania z komputera, pogadanka na temat zagrożeń czyhających na dzieci w Internecie, przedstawienie sposobów aktywnego i bezpiecznego spędzenia ferii zimowych, wykonanie prac plastycznych m. in. na temat „W czym pomaga mi komputer” czy „Moje wymarzone ferie zimowe”, słuchanie podczas pracy nagrań muzycznych.

Dzieci uzyskały pomoc w odrabianiu zadań domowych, doskonalona była motoryka mała oraz duża (zajęcia na sali zabaw „Radosna Szkoła”) oraz umiejętność współpracy w grupie rówieśniczej.