TEMATYKA:

DLACZEGO TRZEBA DBAĆ O ZDROWIE?

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

PIERWSZE ZWIASTUNY WIOSNY

TRADYCJE I SYMBOLE WIELKANOCNE

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Wyrabianie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zasad higieny osobistej. Rozmowa na temat różnych dyscyplin sportowych i ich wpływu na zdrowie i samopoczucie. Zabawy ruchowe na sali zabaw „Radosna Szkoła”.

Doskonalenie umiejętności kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Poznawanie roślin zwiastujących pojawienie się wiosny. Wykonanie przebiśniegów i krokusów, rysowanie różnych marcowych zjawisk wiosennych – zmiana wystroju świetlicy.

„Jak wyglądają święta w moim domu?” – wypowiedzi dzieci na temat zbliżających się świąt Wielkanocnych, pogadanka na temat różnic w zwyczajach świątecznych w różnych regionach Polski. Wykonanie różnych ozdób świątecznych (kurczaczki, baranki, palmy wielkanocne). „Co chciałbym dostać od zajączka?” – rozpoznawanie potrzeb dzieci. Wprowadzanie w klimat Wielkanocy – wyjaśnianie symboli wielkanocnych (jajko, zając, palma, baranek). Projektowanie kartki świątecznej. Nauka właściwego adresowania kopert (dzieci starsze).

Otoczenie opieką uczniów mających trudności w nauce poprzez: indywidualną pomoc w odrabianiu zadań domowych, doskonalenie umiejętności czytania i pisania.