W ramach projektu "Bezpieczne dziecko - bezpieczne przedszkole" w dniu 24 lutego odbyło się spotkanie z ratownikiem WOPR p. Arkadiuszem Baranowskim oraz jego partnerem psem ratownikiem.

W spotkaniu udział wzięły grupy "Misiów" i "Biedronek".  Pan Arkadiusz zaprezentował dzieciom umiejętności psa, który wabi się Koda, pytał, jak należy dbać o psa, którego postanawiamy wziąć pod swoją opiekę, a następnie przeprowadził pogadankę nt. "Bezpieczeństwo w kontaktach z nieznajomymi zwierzętami, zachowanie ostrożności, zasady postępowania w sytuacji bezpośredniego zagrożenia".

 

Dzieci dowiedziały się, że należy zawsze pytać właściciela o możliwość zbliżenia się do jego psa i pogłaskania, a w sytuacji zagrożenia, spotkania groźnego, bezpańskiego psa należy przyjąć pozycję "żółwia" lub "drzewa". Na zakończenie spotkania dzieci mogły czesać Kodę specjalnym grzebieniem dla psa i otrzymały instruktażowe broszurki, wykonaliśmy też serię pamiątkowych zdjęć. To było wspaniałe przeżycie dla dzieci :) Serdecznie dziękujemy panu Arkadiuszowi za to spotkanie :)