W roku szkolnym 2015/2016 nasze przedszkole przystąpiło do konkursu organizowanego przez STENA Innovative Recycling. Stena Recycling od kilku lat prowadzi konkurs dla szkół i przedszkoli pod hasłem "Zbieramy makulaturę – oszczędzamy lasy”. Jego głównym celem jest promowanie dbałości o środowisko poprzez oddawanie surowców nadających się do recyklingu oraz współpraca w zakresie edukacji ekologicznej. Konkurs polega na zbiórce makulatury w szkołach i przedszkolach. Uczestnicy, których zadaniem jest zebranie jak największej ilości materiału do przetworzenia, jednocześnie dowiadują się, na czym polega recykling i jak ważny jest dla ochrony środowiska i naturalnych zasobów Ziemi. Edycja konkursu 2015/2016 potrwa do 29 kwietnia 2016 r.

Wszelkie informacje dotyczące składowania zebranej makulatury pojawią się w najbliższym czasie.