W naszej placówce realizowany jest ogólnopolski projekt edukacyjny „WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA”. Głównym celem tego projektu jest: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, nawiązanie współpracy między przedszkolami oraz rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci. W ramach tego działania dzieci z grupy KRASNALE, będą aktywnie uczestniczyły w tworzeniu książeczek przedszkolaków z takich miast jak: Warszawa, Szamocin, Wrocław, Raszyn, Kielce, Częstochowa, Olsztyn, Węgrów. 
 
 
 
KRASNALE również rozpoczęły tworzenie swojej książeczki. Z wielkim zaangażowaniem wymyślały tytuł, rysowały wizerunek głównej postaci Oli, a także tworzyły jej opis. Teraz książeczka wyruszy kolejno do w/w miast, gdzie nasi przedszkolni koledzy rozwiną jej treść i dopiszą zakończenie. Już się nie możemy doczekać na jej powrót do nas :)