Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kwitną drzewa, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się bardziej kolorowy. Nasze przedszkole postanowiło uroczyście pożegnać zimę i przywitać wiosnę.

Krasnale zaprosiły pozostałe grupy oraz panią Dyrektor na przedstawienie. Motyw przewodnim przedstawienia symbolizowało przysłowie „W marcu, jak w garncu”. Dziewczynki przepięknie zatańczyły, a chłopcy przygrywali na magicznych skrzypcach. Podsumowując występ Krasnali, Agatka zagrała na skrzypcach. Pozostałe grupy kolejno przedstawiły piosenki witające nadchodzącą wielkimi krokami wiosnę.

Po uroczystości wszyscy wybrali się na boisko szkolne, aby pożegnać zimę zwyczajem palenia marzanny. Wiosnę powitaliśmy pięknie przyozdobionym goikiem. Mamy nadzieję, że po tak uroczystym powitaniu wiosna przybędzie do nas wraz z piękną pogodą!