W piątek 31 marca przedszkole odwiedził prezes piekarskiego WOPR-u Wojciech Krawczyk i st. sierż. Aleksandra Zydyk z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich. 

Za oknem wiosna, zatem należy przypomnieć najważniejsze zasady ruchu drogowego, a przede wszystkim, jak należy zachować się nad jeziorem lub innym kąpieliskiem wodnym. Pani policjant przedstawiła dzieciom, jak należy bezpiecznie poruszać się na drodze, przestrzegając podstawowych przepisów ruchu, szczególnie zwracając uwagę na przejścia dla pieszych i jazdę na rowerze. Ratownik WOPR-u przypomniał, jak właściwie zachowywać się nad jeziorem, a także gdzie możemy zażywać kąpieli wodnych. Po krótkiej prelekcji przyszedł czas na praktykę. Na maskotce i fantomie dzieci miały okazję przeprowadzić masaż serca, który może uratować ludzkie życie.