28 kwietnia 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich po raz czwarty zorganizowane zostało Święto Śląskiej Godki. Jego organizatorami byli piekarskie Koło Związku Górnośląskiego i Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich. W czasie imprezy podsumowany został IV Konkurs Gryfny Godki.
Naszą szkołę reprezentowali: Nikodem Wójcik z klasy II, Jakub Woźniok z klasy IV, Martyna Śmiejkowska z klasy V oraz Weronika Namysło z klasy VI. W kategorii szkoła podstawowa: uczennica klasy VI – Weronika Namysło zajęła II miejsce, a uczennica klasy V – Martyna Śmiejkowska zdobyła wyróżnienie. GRATULUJEMY!!! Uczniowie zostali przygotowani przez p. Joannę Wójcik. 

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Posłanka Danuta Pietraszewska, Poseł Jerzy Polaczek, Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Związku Górnośląskiego Grzegorz Franki, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Korfanty z radnymi, dyrektorzy szkół i przedszkoli, nauczyciele, członkowie Związku Górnośląskiego.

Patronat honorowy sprawowali: Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura, Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska – Duraj i Prezes Zarządu Głównego Związku Górnośląskiego Marek Sobczyk. Zaś patronat medialny sprawowali: Radio Piekary i Miesięcznik Związku Górnośląskiego „Górnoślązak”. Do udziału w czwartej edycji konkursu zgłosiło się 78 uczestników z Bytomia, Chorzowa, Katowic, Pawonkowa, Piekar Śląskich, Orzecha, Radzionkowa, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Świerklańca.