„Leśną dróżką stąpamy cichutko,

Pożółkłe liście spadają leciutko,

Tkając kobierzec liśćmi złocisty,

W ten dzień jesienny słońcem świetlisty.

Sypią się liście wprost na poszycie,

To po przymrozku skrzącym o świcie.”

KLUB ODKRYWCÓW pod opieką nauczycieli pani Iwony Burzyk, pani Barbary Liwowskiej i pani Sabiny Gendziwełny oraz rodziców pana Terelaka i państwa Szczyrba ruszył 7 października  na odkrywanie uroków Jury Krakowsko-Częstochowskiej w jesiennej scenerii.


Uczniowie klasy IVa, IVb, V, i VI, którzy chcieli aktywnie spędzić sobotni dzień ruszyli na XXIII rajd „Jurajska Jesień”. Nasza trasa liczyła 10 km. Wyruszyliśmy z  Ogrodzieńca, gdzie podziwialiśmy ruiny zamku. Następnie przeszliśmy leśnymi ścieżkami do Kocikowej, a później dalej kierując się czerwonym szlakiem do Pilicy. Na mecie rajdu czekała na nas ciepła herbatka i pyszna kiełbaska, którą oczywiście każdy mógł sobie sam upiec.

To nie koniec atrakcji! Po pysznej strawie przyszedł czas na relaks. Jedni opalali się w słoneczku, a inni grali w piłkę nożną. Zośka nawet ćwiczyła gwiazdy i mostki. Cieszymy się, że dołączyli do nas rodzice i towarzyszyli nam w naszej eskapadzie. Zmęczeni, ale szczęśliwi i dotlenieni wróciliśmy do domu!