Jego organizatorami już od siedmiu lat są Koło Związku Górnośląskiego i Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Piekarach Śląskich. W czasie uroczystości podsumowane zostały wyniki VII Konkursu Gryfny Godki. Konkurs objęty został patronatem honorowym przez Europosła Marka Plurę, Prezydent Piekar Śląskich Sławę Umińską - Duraj i Prezesa Związku Górnośląskiego Grzegorza Franki. Patronat medialny sprawowało Radio Piekary. Do udziału w konkursie zgłosiło się 60 uczestników reprezentujących - Bytom, Jastrzębie Zdrój (Zebrzydowice), Katowice, Pawonków, Piekary Śl., Radzionków, Rudę Śl. i Siemianowice Śl.

 Laureatami naszej szkoły zostali:
 II miejsce – Dominika Gajdzik „Klachule” (ZS-P 2 Piekary Śl.)
Wyróżnienie - Wiktor Skórka „Wrziciwrzoły” (ZS-P 2 Piekary Śl.)

 Jak co roku wręczone zostały odznaki „Pszociel ślonski godki”. Tym razem, za swoje działania mające na celu promowanie języka śląskiego, otrzymały je nauczycielki naszej szkoły: Pani Iwona Burzyk, Pani Jolanta Lubojańska – Kopydłowska i Pani Joanna Wójcik – Słaboń.

 Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!