Uczniowie klas I - VI w tym roku szkolnym będą uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie Szkolne Kluby Bezpieczeństwa. Celem projektu jest aktywne działanie na rzecz ekologii i poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród lokalnej społeczności.

Pierwszym działaniem SKB była organizacja w dniu 9 września spotkania uczniów klas I - III z przedstawicielami Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach i Miejskiej Komendy Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Piekarach Śląskich.

 

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli zasady poruszania się po drogach. Sprawdzili czy uczniowie wiedzą, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie pokonywania trasy z domu do szkoły, zapoznali ze sprzętem oraz pojazdem jakim posługują się na co dzień. Uczniowie klasy III mogli zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze po stworzonym miasteczku drogowym, przestrzegając oznakowania i zasad ruchu drogowego. Wszyscy świetnie się przy tym bawili oraz zdobywali wiedzę.