Ani deszcz, ani silny wiatr nie zdołały przeszkodzić uczestnikom dożynek w dobrej zabawie. Po raz pierwszy żniwne, które trzy lata temu powróciły do kalendarza imprez w naszym mieście, odbyły się w Kozłowej Górze. Żniwne rozpoczęła msza święta w intencji rolników, działkowców i ich rodzin. Po mszy świętej uczestnicy dożynek przeszli w korowodzie na stadion w Kozłowej Górze. Na czele niesiona była korona dożynkowa, misternie upleciona przez członków Związku Górnośląskiego. Na stadionie odśpiewany został hymn i odegrany hejnał miasta, a następnie starostowie dożynek przekazali prezydent miasta Sławie Umińskiej-Duraj chleb dożynkowy. Prezydent miasta złożyła szczególne podziękowania piekarskim rolnikom i działkowcom, a szczególnie tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznych dożynek. Pomimo deszczu i silnego wiatru znakomity występ dali również uczniowie oraz tegoroczne absolwentki naszej szkoły w programie artystycznym pt.: „Gryfny Mister Dożynek”. Uczniowie przygotowani zostali przez p. Joannę Wójcik oraz p. Jolantę Lubojańską-Kopydłowską.