W dniu 25 września delegacja uczniów naszej szkoły z panią dyrektor i nauczycielami udała się do Koszęcina. W rocznicę urodzin założyciela Zespołu - w Koszęcinie spotkali się uczniowie i pedagodzy szkół imienia Stanisława Hadyny oraz Jerzego Wójcika. Uroczyste obchody inauguracji nowego sezonu artystycznego w siedzibie Zespołu „Śląsk” rozpoczęły się apelem przy pomniku Stanisława Hadyny”.

Dzieci wraz z nauczycielami goszczącymi w ramach Dnia Otwartego z Zespołem „Śląsk”, powitał w siedzibie Dyrektor Zbigniew Cierniak nawiązując do tradycji apeli jakie niegdyś odbywały się w Słonecznej Republice Stanisława Hadyny. Delegacje szkół im. Stanisława Hadyny oraz naszej Jerzego Wójcika wystawiły poczty sztandarowe i złożyły kwiaty przy pomniku patrona Zespołu.

 Inauguracja sezonu 2015/2016 miała w tym roku szczególnie edukacyjny wymiar. „Śląsk” zaprosił  nas do udziału w warsztatach artystycznych: wokalnych i tanecznych. Zwiedziliśmy siedzibę Zespołu poznając bliżej jego historię. Odwiedziliśmy kostiumernię, poznając bogactwo strojów. Rolę przewodnika po koszęcińskim pałacu pełnił Piotr Hankus - były solista Zespołu „Śląsk” obecnie pracownik Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku działalności, którego tematem przewodnim będzie edukacja, Zespół zorganizował także konferencję pt. „Ku twórczej aktywności - rola Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w kształtowaniu twórczej aktywności dzieci, młodzieży i dorosłych”, w której uczestniczyła nasza pani dyrektor Teresa Oleszko.

Przedpołudniowe atrakcje zakończył wspólny obiad w Sali Kominkowej oraz spacer. Obdarzony niezwykłym głosem Piotr Hankus, który podczas uroczystej Gali w Chorzowie odebrał tytuł  Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi zaprosił nas na największą atrakcję – KONCERT ZESPOŁU. Artyści wkroczyli w kolejny sezon działalności przebojowym repertuarem, wykonanym na plenerowej scenie w Zespole Pałacowo - Parkowym w Koszęcinie. Zabytkowa siedziba to najbliższa Zespołowi przestrzeń do prezentacji swojej twórczości. Podczas koncertu inauguracyjnego chór, balet i orkiestra Zespołu „Śląsk” pod dyrekcją Krzysztofa Dziewięckiego, wystąpili z programem, który swoją premierę miał w minionym sezonie artystycznym - „Kilar, Hadyna - dwa serca, jeden Śląsk”. Inaugurując 63. sezon Zespół nie zapomniał także o swoich mecenasach, którzy mają znaczący wpływ na realizację założeń programowych. Tuż przed koncertem Dyrektor Zbigniew Cierniak wręczył nagrodę Zespołu „Maecenas Silesiae” dla Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera. W jego imieniu wyróżnienie odebrał  jego Zastępca - Tadeusz Żesławski.

Inauguracji nowego sezonu artystycznego towarzyszyli znakomici goście, wśród nich m.in. władze samorządowe województwa śląskiego i opolskiego, przedstawiciele placówek dyplomatycznych, służb mundurowych, instytucji zaprzyjaźnionych z Zespołem.

Pełni artystycznych wrażeń , obdarowani słodyczami wróciliśmy bezpiecznie do naszych domów.