6 października klasy II a i II b z p. Iwoną Burzyk i p. Barbarą Liwowską ponownie odwiedziły Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Tym razem dzieci uczestniczyły w zajęciach o tematyce przyrodniczej „Drapieżnik - kto to taki?” oraz etnograficznej „Prababcia modna - czyli wszystko o stroju”.

 

Na pierwszych zajęciach dzieci mogły poznać ptasie odgłosy, odgadnąć kto ukrył się w wysokich trawach nad stawem lub jeziorem. Na koniec miały możliwość zaprzyjaźnić się bliżej z leśnym drapieżnikiem - lisem i poznać jego obyczaje. Prócz tego mogły dotknąć sierści niektórych leśnych zwierząt.

Drugie zajęcie pozwoliło przenieść się do odległych czasów i poznać niektóre zwyczaje i obyczaje ludności Śląska. Dzieci zapoznały się z elementami stroju śląskiego. Mogły zajrzeć do starej szafy i ubrać strój prababci lub pradziadka.

Dzieciom bardzo podobało się w muzeum. Chyba nie była to ostatnia wizyta w tym miejscu!?