6 listopada uczniowie klas I uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego panią Dorotę Zając w ramach udziału naszej szkoły w Akademii Bezpiecznego Puchatka. To ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Podczas zajęć pedagog przekazała dzieciom niezbędną wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu.

 

Dodatkowo  program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. Uczniowie podczas zajęć komputerowych będą mogli skorzystać z bezpiecznych gier na stronie internetowej programu.

Edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa jest zadaniem długofalowym i wymagającym dużego zaangażowania ze strony rodziców, jak i nauczycieli. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne dla rodziców, a także książeczki, które będą rozwiązywać podczas kolejnych zajęć z wychowawcami w ciągu roku szkolnego. Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda nam się wspólnie wykonać kolejny, duży krok w kierunku zapewnienia naszym dzieciom bezpieczeństwa.